Чай для ванни – це не фіточай, який п’ють у лазнях чи у спа, а саме трав’яні збори, які кладуть просто у ванну. За дією вони схожі на сіль чи бомбочки: розчиняються у воді і насичують шкіру приємним і корисним.

Склад буває різним: трави, сухофрукти, спеції, прянощі, солі, ефірні олії, глина і навіть вівсянка чи крохмаль.

Зараз на такі чаї буквально бум: багато виробників натуральної косметики пропонують і компонують – загугліть і побачите купу і для релаксу, і для заспокоєння шкіри, і антистрес. Є навіть з красивими назвами на кшталт Collect Moments not things – “колекціонуй моменти, а не речі”.

Зрештою, такі суміші можна приготувати вдома, наші ж мами колись могли 🙂 Заварювали собі чистотіл, ромашку чи хвою і приймали ванну. Теж йдемо у звичайну аптеку, купуємо трави, морську сіль і ефірні олії – на своє вподобання і готуємо чай для ванни!

Як приготувати чай для ванни

Як радять ті ж виробники чаїв, беремо скляну банку і на дно і стінки капаємо кілька крапель ефірної олії. Змішуємо трави (рецепти нижче) і насипаємо в банку. закриваємо і залишаємо насичуватися – хоч на добу, хоч на тиждень.

Потім порціями розкладаємо у невеличкі мішечки чи вузлики з лляної тканини або марлі і знову в ту ж банку чи якусь гарну ємкість.

Для зберігання чаю для ванни підійдуть навіть кухонні контейнери для сипучих

“Рецепти” чаю для ванни

Маємо кілька варіантів.

  • Заспокоюючий: морська сіль, квіти ромашки, корінь валеріани, квіти лаванди, плоди шипшини, лимонна меліса, пелюстки чайної троянди.
  • Антистресовий: морська сіль, блакитна глина, сода харчова, сухе молоко, ефірні олії м’яти, бергамоту і розмарину; сухі трави м’яти, розмарину, базиліку, материнки, звіробою; цедра апельсина, плоди шипшини.
  • Для красивої шкіри: вівсяні пластівці, квіти ромашки, трава деревію, ефірні масла герані, лаванди, ромашки; сода харчова, сухе молоко.
  • Тонізуючий: сушена м’ята, листя зеленого чаю, сухий імбир, сушена лаванда, ефірні олії лимона, розмарину, грейпфрута.
Секрети хорошого чаю для ванни

До речі, сухі складові (сода, сухе молоко) додаються з розрахунку по 1 ст. л. кожної речовини на 200 г сухих трав. Трав, сухофруктів, спецій кладіть скільки завгодно. Солі має бути близько 50% від загального складу чаю. Ефірні олії додаються за бажанням, але лише кілька крапель – їх надлишок може нашкодити.

Головне, завжди можна створити свою індивідуальну композицію. Навіть дуже просту

Як користуватися чаєм для ванни

Мішечки вішають на кран під потік гарячої води або ж одразу занурюють у гарячу воду – саме гарячу. Вона миттєво вивільняє із суміші ефірні олії, розчиняє солі та інші сипучі складові, трави так само починають віддавати корисні елементи.

Тільки-но вода вистигне до прийнятної для купання температури – можна занурюватися і релаксувати. Щоб хоч на один вечір після святкових гулянь, прибирань, гостей, трьох змін на кухні зачинитися у ванній кімнаті і щоб ніхто не чіпав 🙂