На фото: учасниці 102 проєкту Програми «Відновлення під час війни»

Програма «Відновлення під час війни» вже третій рік поспіль займається психологічною реабілітацією українських жінок, які особливо постраждали під час війни. Програма не має аналогів в Україні, адже на відміну від інших ініціатив з надання психологічної допомоги забезпечує не разові консультації чи короткострокову підтримку, а комплексний підхід у психологічній реабілітації. Докладно писали про це тут.

Учасниці Програми проходять повноцінний тритижневий курс відновлення, спрямований на покращення та стабілізацію психоемоційного й фізичного стану, роботу зі стресом, переживання втрати, попередження ПТСР. Під час проєкту відновлення учасницям безплатно забезпечуються.

  • групові та індивідуальні консультації з кращими психологами України (Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, кафедри психології НаУКМА, Центру психології здоров’я (Львів, УКУ), Міжнародного інституту післядипломної освіти (Київ, Україна), Ізраїльського волонтерського проєкту психологічної підтримки постраждалих від війни в Україні);
  • заняття з арттерапії, тілесної терапії, творчі майстерні, вправи із самодопомоги;
  • проживання й триразове харчування у пансіонаті Карпат;
  • можливість додатково пройти курс онлайн-консультацій з психологом за потреби.

Програму з часу її заснування (з травня 2022 року) пройшли понад 1600 жінок. Разом з дітьми загальна чисельність учасників сягнула 3 000. Станом на серпень 2024 року організовано 110 тритижневих проєктів відновлення, і зараз триває підготовка наступних.

До участі в Програмі запрошуються тільки жінки. Участь можлива як з дітьми (віком від 3 до 16 років), так і без дітей

Зокрема, до участі в Програмі запрошуються:

  • дружини, мами, доньки й сестри військовослужбовців, які перебувають на передовій, або перебувають у полоні, або зникли безвісти; або отримали важке поранення, що призвело до інвалідності 1 групи (за наявності довідки з вказаним статусом);
  • жінки, які втратили близького члена родини у результаті військових дій;
  • жінки, які перебували в окупації, у полоні, або в облозі під постійними обстрілами понад місяць.
На фото – заняття учасниць Програми “Відновлення під час війни” з психологами, з тілесними та арт-терапевтами

Щоб потрапити на Програму, потрібно заповнити анкету за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScU1hL9xZ4Hr8nan1SaXACV-s__ijO_PKemHYzPGljAktbdCA/viewform

Кожна анкета проходить ретельний розгляд. Якщо вона відповідає зазначеним вище критеріям, з жінкою зв’язуються представники Програми і визначать рівень стресу (психологічної травми) за допомогою скринінг-тестування. В залежності від цього показника жінці запропонують ефективний вид допомоги:

  • або методики психологічної самодопомоги;
  • або безкоштовний курс онлайн консультацій з фаховими психологами;
  • або тритижневий курс психологічної реабілітації в одному з пансіонатів у Карпатах.

Учасницям, яких буде запрошено саме на тритижневий проєкт відновлення, забезпечується супровід волонтера для організації поїздки. Упродовж 21 дня проєкту щоденно відбуваються різноманітні заняття з психологами, артерапевтами, тілесними терапевтами.

Вихователі та педагоги Програми водночас займаються з дітьми учасниць, аби ті могли повністю заглибитися у процес відновлення

На фото – заняття з діьми-учасниками Програми “Відновлення під час війни” у молодшій, шкільній та підлітковій групах
Докладна інформація про програму:

Програма «Відновлення під час війни» заснована Асоціацією єврейських громад (Ваад) України, співпрацює з Національною Гвардією України і фінансується партнерами Асоціації – міжнародними фондами та організаціями.