З 8 лютого до 10 березня в Національному заповіднику «Софія Київська» пройде виставка членкині Національної спілки художників України Марії Поліщук «Жінка. Україна. Перемога». Вона дасть змогу заглибитися у світ образів та почуттів українців, їхньої віри в перемогу. Виставка передає події сьогодення через три складові частини.  

Перша – Жінка. Погляд на війну очима жінки, у якому поєднуються почуття страху, незахищеності, самотності, а ще спротиву, волелюбності, незламності. Це також почуття матерів, що народжують синів, які захищають країну.

Друга – Україна. Країна, яку багато хто намагався захопити і знищити. Протягом своєї історії Україна змушена доводити право на існування, захищати території та людей. На думку художниці, Україна має вольову й незалежну жіночу енергетику.

Третя – Перемога. Війна виснажує, ламає, випалює і вбиває найкращих, але кожен виклик ще більше згуртовує, об’єднує й виводить на новий рівень самосвідомість нації. 

Зокрема, серед робіт уперше презентують картину «Непереможна», яку Марія Поліщук створила за два тижні до повномасштабної війни

«Вона народилася саме тоді, коли мені дуже не хотілося вірити, що війна все-таки почнеться. Ми відпочивали в кафе, водили дітей на гуртки, будували плани на майбутнє, проте відчували, що в повітрі особливе напруження», – говорить художниця. Вона побачила в своїй уяві образ, який потім відтворила на картині. Це Україна-Мати, яка в молитві схилилась над українською землею у вогні. Образи чорних птахів перетворилися в бойові літаки, відчуваючи неминуче.  

Зараз Україна бореться за свою свободу та незалежність. Проте, за словами Марії, усі ці події не просто стосуються свободи слова чи незалежності країни – це про визволення української душі з темряви та зла. І саме це вона відтворює у своїх роботах: «Ми дуже пишаємося нашими військовими. Це Воїни Світла, які захищають нас. Зараз потрібна мужність, щоб засвітити нашу землю світлом Перемоги. З болем народжується новий світ, але я знаю, що ми ще засяємо небувалою красою нації».

Під час виставки відвідувачі можуть задонатити кошти на підтримку військових і отримати листівки з картинами Марії Поліщук за будь-яку комфортну суму. Усі кошти підуть на закупівлю дрона DJI Mavic 3 Pro для підрозділу артрозвідки 116-ої ОМБР.