Облисіння як хвороба може спіткати людину в будь-якому віці і за будь-яких обставин, тому до всього потрібно бути готовим. Про облисіння потрібно говорити тільки в тому випадку, якщо кількість випадаючого волосся перевищує кількість волосся, яке виросло.

Норма випадання волосся щодня від 50 до 150 одиниць. Якщо вранці прокинулися і подушка у волоссі, це точно не норма. Помічником у лікуванні та позбавленні проблем може стати жіночий онлайн-журнал EVA Blog, де є величезна кількість рекомендацій та порад від спеціалістів. Але не зайвим буде звернутися до лікарів для проведення діагностики та перевірки, а за складних обставин варто попросити про встановлення діагнозу.

Норма та патології випадання волосся

По-науковому облисіння – це алопеція, і поставити такий діагноз можуть лише лікарі. Проблему запідозрити досить легко, оцінюючи такі ознаки:

  1. Зменшення густоти волосся на маківці. Найчастіше це ознака, що проявляється із віком. Пасма розширюються, з’являються перші залисини. У чоловіків цей процес помітний по лінії росту волосся;
  2. Поява лисин. Залисини круглої форми викликатимуть болючі відчуття та дискомфорт, вони локалізовані на голові, бороді та в деяких випадках на бровах;
  3. Випадання волосся по тілу. Найчастіше це відбувається через агресивне лікування онкології і згодом волосяний покрив відновлюється;
  4. Зниження привабливості шевелюри. Волосся стає тьмяним, ламким і слабким, густота помітно знижується.

Іноді проблеми мають косметичний характер, і допоможе заміна шампунів, гребінця або зміна підходу до розчісування волосся

Причини випадання волосся

Важливо попередньо розібратися, чому волосся випадає, щоб згодом підготувати ефективну програму лікування та відновлення. Причинами найчастіше прийнято вважати:

  • ендокринні порушення;
  • бактеріальна чи грибкова інфекція;
  • дисбаланс гормонів;
  • спадковість;
  • сильна нервова перевтома;
  • агресивний зовнішній вплив.

Іноді випадання волосся є причиною прийому певних медикаментів, наприклад антикоагулянтів, контрацептивів, препаратів протисудомної групи і т.д. Прийом антидепресантів та гормонів для стабілізації роботи щитовидної залози також можуть спровокувати випадання волосся.

Діагностика захворювання

Трихограма є ключовим інструментом оцінки випадання волосся. Для аналізу використовується шкіра голови, де спеціальні лінзи забезпечать збільшення більш ніж 1000 разів. Це дозволить прицільно оцінити стан шкіри та волосся. Спектральний аналіз волосків також важливий, тому що за їх допомогою можна оцінити щільність, структуру та стан волосся.

Як запобігти випаданню волосся?

Делікатне та регулярне миття волосся – перше, що можна зробити за наявності проблеми. Якщо своєчасно не мити волосся цибулини забиваються брудом, а також провокує розвиток неприємних процесів. Бажано використовувати м’які шампуні без сульфатів та парабенів. Масаж шкіри голови під час миття допоможе покращити кровообіг та зробити фолікули укріпленими.

Іноді причина випадання волосся у внутрішньому стані організму. Важливо відновити правильне харчування, покращити раціон поживними речовинами, а особливу увагу приділяти цинку, білкам, вітамінам С, D та E. Харчові добавки допоможуть додатково стабілізувати внутрішні процеси, а також стимулювати зростання волосся. Особливу увагу слід звернути додому. Наприклад, можна використовувати Farmona Radical – трихологічний шампунь для тонкого, рідкого та випадаючого волосся. Альтернативою може стати шампунь Mawawo Hair Loss Prevention від випадання волосся та з додатковим ефектом зміцнення коріння. Сироватка Garnier Fructis Grow Strong Orange також може допомогти при випаданні волосся.