Чому француженки не “старіють”: 10 секретів, які захочеться перейняти собі
Як сприймають вік, що їдять, одягають, чим і з ким живуть після 45
Як сприймають вік, що їдять, одягають, чим і з ким живуть після 45
Про це написала американка Ребекка Плантьєр у своїй книзі «Уроки красивого старіння: секрети французьких жінок» після року життя у Парижі. Книгу ми випадково побачили у публікації наших колег і з цікавістю прочитали. По-перше, француженки завжди були таким собі еталоном savoir vivre – вміння жити красиво. По-друге, хотілося звірити з нашими життєвими правилами – впевнені, що україночки також легко і мудро сприймають свій вік, причому будь-який, навіть якщо зараз половині наших читачок 35-40, то колись, дасть Бог, буде 45 і більше, а третині наших україночок вже є стільки. І це справді золотий вік! Книга Ребекки Плантьер, точніше зібрані нею 10 секретів, – саме про таке ставлення. Тож, читаємо і звіряємо 🙂
“Коли я тільки переїхала жити до Франції, мене вразила кількість красивих і елегантних жінок за п’ятдесят на вулицях, в кафе, на виставках, в дорогих магазинах. Ці жінки спокійно носять спідниці вище коліна, вони прекрасно виглядають, навіть якщо за каліфорнійськими стандартами їхня шкіра не ідеальна, вони не бояться старіти і комфортно почуваються в своєму віці… Їхнє вміння жити красиво не має нічого спільного з грошима і статусом, це вміння наповнювати своє життя задоволеннями, що й продовжує «жіночий вік».
Славнозвісний французький сарказм допомагає француженкам не сприймати свій вік і природні вікові зміни, як драму. У жодній іншій мові немає такої кількості приказок і жартів на тему «ягідка знову» і щодо нового періоду «пристрасті», який настає у 40-50 років.
У Франції активне дозвілля є частиною національної культури: гра в теніс, петанг, прогулянки парками, велосипедні прогулянки тощо – з віком від цього не відмовляються. Це спосіб життя, а не прихильність спорту: просто прийнято взимку кататися на лижах усією родиною, а влітку займатися чимось іншим в міру спортивним, але активним. Навіть у відпустку французи вважають за краще їздити кудись, де потрібно щось робити, а не просто валятися на сонці. При цьому серйозним спортом француженки себе не обтяжують, на відміну від фанатичних американок, зазначає Ребекка.
Між кількістю їжі та її вишуканістю француженки завжди оберуть друге. Вони взагалі дуже мало їдять, заздрісно пише Ребекка. А з віком, коли фінансові можливості дозволяють, дедалі більше цінують процес і смак: вони часто обідають в ресторанчиках і кафе, насолоджуючись міні-порціями, вином і хорошою компанією. Це, закономірно, допомагає більш-менш триматися в формі, і такої критичної різниці у вазі в 20 і в 40 років, яка спостерігається у американок, у француженок немає, зітхає журналістка.
І кращої якості. Навіть жінки з середнім доходом купують собі дорогі і комфортні речі – кашемір, шовк, хороше взуття і хоча б одну дорогу сумку. Разом це формує той самий елегантний стиль зрілих жінок, яким так захоплюються туристи.
Коли діти підростають і потребують менше уваги, француженки спокійно зосереджуються на собі. Витрачають більше грошей на свої задоволення, дозволяють собі поїздки без сім’ї, купують більш дорогий одяг.
Француженка у 40 років не буде гризти себе за те, що купила собі туфлі замість кросівок для сина-підлітка. Ба, більше, вважатиме це єдино вірним рішенням: хочеш кросівки – йди зароби. Сидіти з онуками у Франції не прийнято, ніхто не сприймає бабусь, як безкоштовних нянь.
Навпаки, у Франції вважають, що після сорока починається друга молодість: багато досягнуто, багато засвоєно, саме час насолоджуватися ще хорошою фізичною формою і досвідом.
Замість телевізора та серіалів француженки, особливо у великих містах, обирають кінотеатри, зустрічі з ровесниками, подорожі, фестивалі, виставки. Діти виросли, побут влаштований – нарешті ти не прив’язана до дому. Активне соціальне життя тримає в тонусі: стрижка, укладка, манікюр, гарний одяг для виходу і обов’язково зручні туфлі на невеличкому підборі.
Француженки (та й французи) спокійно ставляться до віку і зморшок, надто явні підтяжки-ботокси викликають швидше поблажливу посмішку. На відміну від американських жінок, схиблених на гонитві за молодістю, француженки вважають, що в певному віці відсутність зморшок у жінки – це, скоріше, ознака психологічних проблем, ніж привід для заздрощів. У Франції для підтримки гарного вигляду більш популярна апаратна косметологія і набагато менше хірургія і ботокс.
Француженки навіть у 50 абсолютно спокійно одягають спідниці вище коліна і вузенькі брюки. Тут нема «одягу не за віком», мати і донька часто купують вбрання одного і того ж фасону. Зрозуміло, що з віком смак і фінансові можливості змінюються, і частіше надається перевага класичному стилю, але в жодній іншій країні немає такої кількості жінок 45-65 років у маленьких акуратних сукнях і вузьких джинсах с жакетом чи сорочкою.
Келих вина за обідом, застілля допізна і цигарка до кави після сніданку – так Ребекка описує свою подругу-француженку 52 років. Вона палила все життя і в 40 кинула, але з винятком: дозволяє собі одну цигарку зранку – маленьке «задоволення» корисніше, ніж стрес від повної відмови від нього, так вважають всі француженки.
А ми вважаємо, що наші україночки багато в чому схожі і мають свої секрети 🙂 Урочисто обіцяємо зібрати їх теж в окрему книжку!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: