КУДИ ПОЇХАТИ НА ВИХІДНІ: 7 УКРАЇНСЬКИХ ОЗЕР

Літня спека триває, сидіти вдома ще й у вихідні, наче в розпеченій печі ну зовсім не хочеться. Хочеться, звісно, до води!

Бажано до моря – Чорного, Азовського, Середземного, але… На українські моря на вікенд не кожна з нас “мотнеться” – далекувато, а закордонні вакації не зовсім доступні. Зате під рукою – рідні, озера України! Якщо не в своїй області, то точно по сусідству: 3-4 годинки машиною і – нарешті! – омріяна прохолода, природа, водичка, пікнік і відчуття справжнього вихідного.

Партнери україночок – платформа про подорожі Ukraine is склала міні-путівничок – вісім озер, від Волинської до Рівненської областей, від найглибшого до найвищого. Шукайте те, що ближче чи цікавіше – і бігом з хати аж до понеділка! Повірте, озера України того варті!

ОЗЕРО СВІТЯЗЬ НАЙГЛИБШЕ

Волинська область, с. Світязь – с. Гаївка

озера України Світязь

Належить до групи Шацьких озер – найбільшої в Україні (понад 30 озер). Найбільш відомі з них озеро Світязь і озеро Пісочне з безліччю баз відпочинку.

Світязь вважається найглибшим і найбільшим курортним озером країни, вода в ньому проглядається на 6 метрів, а глибина сягає 60 м.

Пісочне озеро менше Світязя, та не менш мальовниче. Місцеві жителі для відпочинку обирають саме його: тут менше туристів, а вода ще прозоріша, ніж на Світязі.

ОЗЕРО СИНЕВИР – НАЙЖИВОПИСНІШЕ

Закарпатська область, с. Синевирська Поляна

Синевир
Фото: instagram.com/chaban.denis

Синевир – найбільше озеро Карпат і вважається найкрасивішим озером України. Знаходиться на висоті 989 м, площа становить 4-5 га. Максимальна глибина озера 24 м. Вода в озері дуже холодна, навіть влітку вона не прогрівається понад 11 градусів. Купатися в озері не дозволяється, але ноги помочити можна:) У воді водиться багато форелі та раків.

БІЛЕ ОЗЕРО – НАЙБІЛЬШ “ЛІСОВЕ”

Рівненська область, с. Рудка

озера України Біле
Фото @tajnakamets

Біле озеро добре підійде для сімейного відпочинку. Тут є база відпочинку, можна орендувати будиночок або поставити намет, але за певну плату на добу. Вода містить багато гліцерину і пом’якшує шкіру. Тому тут вирішили побудувати оздоровчий санаторій.

Берег озера пісочний, а навколо тільки сосновий ліс. Тут є кілька пірсів, з яких можна пострибати у воду або порибалити.

БЛАКИТНІ ОЗЕРА – НАЙБЛАКИТНІШІ

Чернігівська область, с. Олешня

Блакитні озера України

Місцеве озеро – це затопленні кар’єри, де колись видобували кварцовий пісок. Вода дійсно блакитного кольору і нагадує колір моря. А все через залишки кварцового піску на дні. Озеро знаходиться в сосновому лісі, більшу частину берега займають зручні піщані пляжі.

У літній сезон колись тут було дуже багато бажаючих відпочити. Зараз не знаємо як, адже недалеко – кордон з білоруссю.

ШЕЛЕХІВСЬКЕ ОЗЕРО – НАЙДАВНІШЕ

Сумська область, с. Межиріч

озера України Шелехівське

Шелехівське озеро – це гідрологічна пам’ятка природи. Воно таке ж давнє, як озеро Вікторія: утворилося ще під час льодовикового періоду через зсув плит, які загородили прохід талим водам. Так з’явилася чаша площею в 7 га, вода в якій завжди прохолодна і чиста.

Озеро знаходиться у важкодоступному районі і оточене густим лісом, тому тут легко зустріти кабанів або бобрів. Добиратися краще на повноприводному транспорті. Можна також доїхати до села Межиріччя і домовитися з місцевими мешканцями про трансфер в 5 км на… тракторі. Буде пригода 🙂 Але не знаємо, яка там зараз безпекова ситцація – адже Сумщину регулярно обстрілюють.

ОЗЕРО ЯЛПУГ – НАЙБІЛЬШЕ

Одеська область, м Болград

озера України Ялпуг

Ялпуг – це найпрісноводніше озеро України. Середня глибина озера 2 м, довжина 39 км. В озері водиться понад сорок видів риби. Озеро має свої підземні джерела, вони починаються ще в Молдові. Наймальовничіша частина берега знаходиться біля с. Нова Некрасівка.

Читайте також: Куди поїхати на вихідні: Полтава не Котляревського

ОЗЕРО БРЕБЕНЕСКУЛ – НАЙВИЩЕ

Закарпатська область, Рахівський район

озера України Бребенескул
Фото karpaty.life

Бребенескул знаходиться найвище з усіх українських озер, не лише карпатських. Воно має льодовикове походження і розташоване на висоті 1801 м над рівнем моря. Озеро є туристичним об’єктом, оскільки знаходиться на найпопулярнішому маршруті Чорногірського хребта.

Бребенескул вважається найтеплішим серед усіх озер Чорногірського хребта. Температура води сягає 15 градусів.

То що, паняночки, на які озера України націлились? Блакитне озеро чи Пісчане?:) А може, на українські каньйони? Зібрати тут цілий список: і «маленьку Швейцарію», і Грандканьон в мініатюрі, і навіть… «долину Диявола».