Історія Софії Окуневської – про відвагу, незламність, цілеспрямованість і відданість, які змінили традицію української медицини та додали нових виявів українському жіночому руху. Перша дипломована лікарка в Австро-Угорщині і перша жінка, яка здобула докторський ступінь із медицини. Долаючи упередження та обмеження, вона стала символом жіночої емансипації, професійної самореалізованости й виняткової самопосвяти своєму народові. За шляхетне серце й служіння людям її називали «свята Софія».

Також Софія Окуневська була активною учасницею українського жіночого руху, однією з перших членкинь «Товариства руських женщин», співавторкою альманаху «Перший вінок», духовною вихованкою Наталії Кобринської і близькою приятелькою Ольги Кобилянської. А ще – залюбленою в музику талановитою мисткинею.

Лекція розкриє не лише професійні досягнення, а й драматичні перипетії особистого життя Софії Окуневської, її взаємини з видатними жінками та діячами епохи, вплив європейської освіти на формування її світогляду.

Також йтиметься і про те:
  • яким був шлях Софії до здобуття медичної освіти у Цюріхському університеті, та які перешкоди їй довелося подолати за право практикувати;
  • якою є її роль в історії української медицини та яким був новітній лікарський досвід докторки Окуневської у львівській «Народній лічниці»;
  • як події Першої світової війни відлунили в долі і чині Софії Окуневської;
  • якою була її участь в зародженні і розвитку українського жіночого руху.

Лекторка – п. АЛЛА ШВЕЦЬ, докторка філологічних наук, заступниця директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України, членкиня Української асоціації дослідників жіночої історії.

Трансляція заходу відбуватиметься на сторінках організаторів:
  • Gendermuseum Centre of Gender Culture – Центр гендерної культури у партнерстві – тут;
  • Інституту Івана Франка НАН України – тут;
  • онлайн-медіа “Українки” – тут;
  • на сторінках Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine, експертного ресурсу Гендер в деталях, Харківського прес–клубу та Української асоціації дослідників жіночої історії.

Запрошуємо до перегляду!