Спершу пояснимо, що таке мок’юментарі 🙂 Це кіно- або тележанр, в якому вигадані події представлені в документальному стилі для створення пародії. І новий серіал «Карлос в Україні» має всі шанси стати одним з кращих зразків цього жанру. Адже його знімає один з провідних телеканалів — “Суспільне Мовлення” і одна з провідних українських кінокоманд.

За сюжетом, амбітний американський журналіст Карлос приїздить в Україну, щоб зняти документальний проєкт про життя під час повномасштабної війни. Він хоче розповісти американським глядачам про найважливіші проблеми, з якими стикаються українці: обстріли й повітряні тривоги, відключення електроенергії, економічну кризу, життя вимушених переселенців, роботу волонтерів тощо. Героями журналіста стають звичайні люди, і він з подивом і захопленням відкриває для себе українців — щирих, енергійних та винахідливих, які не лише не здаються, а й стають ще сильнішими, зберігаючи при цьому оптимізм і дивовижне почуття гумору.

Серіал знімає команда Нікіти Торжевського, який став головним режисером і продюсером проєкту. Автори ідеї — Юлія Дощанська та Владислав Таран, який став також головним сценаристом проєкту.

Журналіста Карлоса грає Карлос Соареш, переселенців Аліну та Юрія — Ірма Вітовська та Арам Арзуманян, пенсіонерів Раїсу Романівну та Віктора Миколайовича — Ніна Набока та Григорій Боковенко, їхнього сина — Даніель Салем, працівників ресторану — Ірина Кудашова та Владислав Писаренко.

Актор Карлос Соареш

Серіал «Карлос в Україні» матиме 12 серій. Прем’єра відбудеться незабаром

Акторка Ніна Набока та актор Даніель Салем

За задумом команди, це буде дотепний і водночас драматичний, зрозумілий аудиторії серіал, в якому глядачі впізнають себе або своїх знайомих, а також зможуть подивитися на себе під дещо іншим кутом.

“На мою думку, жанр мок’юментарі є дуже недооціненим та недостатньо представленим в нашому серіальному та кінопросторі. Це дуже життєствердна форма, через призму якої можна просто, легко й відкрито говорити про питання, що болять. У нашому випадку це питання, як жити під час війни, коли ти не безпосередньо на лінії фронту, як і наші персонажі. Що робити, коли реальність змінилась? Що залишилось для когось справді цінним, а що відпало за непотрібністю, відгоріло війною? Я дуже сподіваюсь, що наш серіал допоможе глянути на подібні ситуації в житті персонажів та безпосередньо глядачів під іншим кутом, що його пропонує Карлос Сміт — американський журналіст, що відкриває для себе Україну та українців у всій повноті їх вітальності, жаги до життя, їх почуттів та переживань, болю та щастя. Кожен з нашої команди долучився до того, щоб серіал вийшов світлим та чесним, як близький друг — і я вважаю, що саме заради цієї атмосфери “Карлоса в Україні” варто подивитися. Якщо глядач співчуватиме, плакатиме та сміятиметься разом з нашими героями, відкриє для себе відчуття того, що життя триває, хай навіть у страшні часи повномасштабної війни — я буду щасливий”, — каже режисер і продюсер проєкту Нікіта Торжевський.

Виконавча продюсерка проєкту Юлія Дощанська впевнена, що серіал буде близьким для багатьох через схожі життєві обставини: “Наприклад, багато хто почав життя наново, змінивши все. Втіленням таких героїв є переселенці Юра та Аліна, яких прекрасно зіграли Арам Арзуманян та Ірма Вітовська. Все, що створили ці персонажі до повномасштабного вторгнення, залишилось втраченим на окупованих територіях. І тепер вони мають починати все спочатку, проживаючи в гуртожитку Києва”.