Усі фото – з відкритих джерел

Нашира — матріархальне еко-селище на заході Колумбії, створене як безпечний простір для жінок, які пережили фінансові труднощі або домашнє насильство. Його ідея належить очільниці місцевої партії “Жінки за демократію” Анджелі Куевес де Дольмеш, щоб допомогти жінкам подолати бідність, здобути незалежність і жити без страху.

Спочатку передбачалося, що сюди переселятимуть жінок із бідних кварталів, однак згодом стали приймати й тих, хто постраждав від насильства або живе в зоні ризику через громадянську війну. Подати заявку на поселення можуть лише жінки, а остаточне рішення ухвалює жіноча рада. Загалом у селі налічується майже пів тисячі мешканок. Чоловіки теж можуть тут жити чи навідуватися, але за найменше порушення їх одразу виганяють.

Анджела Куевес де Дольмеш організувала поселення на трьох гектарах землі, придбаної у власність жіночої асоціації на пожертвування та грантові кошти. Землю членкиням села надають безкоштовно, але кожна жінка має самостійно збудувати дім — із щебеню, екологічної цегли, перероблених матеріалів або навіть сміття. Біля оселі облаштовують город, який забезпечує родину продуктами.

Один із основних джерел доходу — туризм. З 2010 року до селища приїздять мандрівники

Читайте також: Степові амазонки, отаманші, снайперки: як жінки у Запорозькому війську служили

Туристам, які хочуть зупинитися в матріархальному селі, пропонують екскурсії, майстер-класи, домашню їжу та проживання. У суботу мешканки організовують ярмарки, де продають кераміку, вироби з перероблених пляшок, рослини, яйця, молоко та фрукти.

Усі господарства об’єднані в 11 виробничих груп, кожна з яких відповідає за певний напрям: садівництво, туризм, тваринництво, переробку відходів тощо.

Наширу вважають екологічною — вона майже не продукує сміття: усе компостується або переробляється. Жінки також збирають відходи в радіусі 30 км, сортують, продають або використовують повторно.

Ми чоловіків дуже любимо, поважаємо, але не тих, що знущаються чи утискають жінок — від таких чоловіків дійсно краще ізолюватися у безпечній, доброзичливій спільноті. До речі, село в Колумбії — не єдине місце, де панує матріархат. Схоже місце сформувалося в Естонії, але не через негідну поведінку чоловіків, а з іншої причини — розповідаємо про нього тут.


Якщо ви хочете поділитися з нами та нашими читачками своєю історією, порадами чи успіхами, пишіть на редакційну адресу ukrainkycomua@ukr.net. Також читайте нас в інстаграмі і телеграмі.