Задобрити Бика: що приготувати на новорічний стіл 2021
Частина перша: легкі закуски і цікаві канапки для початку застілля
Частина перша: легкі закуски і цікаві канапки для початку застілля
Прийдешній 2021 рік – рік Бика, це вже всі знають. Тим, як же його «задобрити», що ж приготувати на новорічний стіл, цікавляться навіть ті, хто у східні гороскопи і Биків не вірить. Як ми 🙂 Цікавимося або для загального уявлення або жартома або заради додаткового святкового настрою.
Бик – другий за порядком знак у китайському гороскопі і символізує силу, характер, надійність, впертість. 2021 рік – це рік білого металевого Бика. А цей “різновид” начебто обіцяє нам світле майбутнє і очищення (білий колір), а також міцність (метал) і хазяйновитість. Як це «перекладають» астрологи на новорічні страви? Просто: враховують вподобання живого бика і радять для новорічного столу:
Приготувати можна все, що хочеться і на що вистачає грошей. Меню, ясна річ, у кожної господині буде своє. Хтось готуватиме три поверхи страв – на велику родину. Хтось обмежиться вечерею при свічках з кількох смаколиків. Хтось взагалі зустріне Новий рік з парою канапок і символічним келихом шампанського. Але у перших, других і третіх, тобто в усіх, будуть закуски. З них починається будь-яке застілля, і з них ми починаємо цикл новорічного меню 2021. Отож, закуски.
Закуски взагалі – це паличка-виручалочка. Рятують як тих, хто прийматиме за новорічним столом багато гостей, так і тих, хто святкуватиме на самоті або удвох і не дуже хоче «виварювати» на Новий рік перше-друге-третє і компот.
Що зазвичай готується на закуску в Новий рік? Класика: яйця під майонезом, бутерброди зі шпротів і тертим сиром, канапки з маслом і червоною ікрою. Дуже любимо ці страви, особливо ікру, і від неї в Новий рік гріх відмовлятися. Але можна ж скуштувати по-новому – як у наших новорічних рецептах.
під лимонно-гірчичним соусом «По-багатому» (а чому б ні раз в рік!)
Потрібно (з розрахунку на 2 маленькі салатника):
Готуємо. Рибу ріжемо кубиками 1,5 см, видаляємо кісточки, якщо вони є. Огірки розрізаємо вздовж навпіл і нарізаємо навскіс скибочками.
Вичавлюємо з лимона сік і змішуємо з гірчицею. Викладаємо в креманки огірки, зверху рибу і поливаємо лимонно-гірчичним соусом. За бажанням прикрашаємо червоною ікрою і подаємо з сухариками або солоним крекером.
Краще робити в кількох маленьких формах для випічки, в яких і подати на стіл
Потрібно:
Готуємо. Форму для запікання змащуємо грамом олії. Викладаємо сир і трошки розминаємо, наче розпушуючи грунт. Помідори великі ріжемо навпіл, черрі просто миємо і обсушуємо.
Навколо сиру і на сир кладемо оливки і помідори, щедро присипаємо приправою, травами, солимо, перчимо і поливаємо олією.
Випікаємо при 180С приблизно 30 хв, щоб томати пропеклися, а сир покрився золотавою скоринкою.
Подаємо з грінками або житніми хлібцями. Намазуєш і не можеш спинитися. Під біле сухе вино – ммммм 🙂 Наче Новий рік святкуєш десь на Середземномор’ї.
Наповненість і кількість вже регулюйте самі в залежності від кількості гостей за столом і вашої щедрості 🙂
Потрібно:
Готуємо. Наповнюємо кошики чотирма начинками, дивіться на фото і формуйте за списком.
Начинка 1. Мідії і паста: тертий сир + майонез + нарізана зелена цибуля + пропущений через прес часник.
Начинка 2. Креветка (обсмажена на маслі) і паста тертий сир + майонез + пропущений через прес часник.
Начинка 3. Ікра і паста вершковий сир + зелень на листочку салата.
Начинка 4. Червона риба, порізана кубиками, і паста вершковий сир + кріп, викладені на тоненькі слайси огірка.
Потрібно (в залежності від кількості гостей):
Готуємо. Багети і чіабатту нарізаємо навскіс скибочками, булочки розрізаємо навпіл. Підсмажуємо їх у максимально розігрітій духовці протягом 4-5 хвилин до рум’яної скоринки. Натираємо кожен шматочок хліба і булочок часником.
Помідори нарізаємо кружечками і збризкуємо олією, сир нарізаємо дуже тонкими скибками або тремо на терці.
Є два варіанти подачі. Перший: розкладаємо всі інгредієнти у порційні тарілочки або склянки (приклади дивіться тут) і подаємо з хрустким часниковим хлібом. Другий варіант: одразу розкладаєте начинку на грінки у поєднаннях за вашим смаком.
Увага: не повідкусуйте з гостями пальці і не готуйте канапок багато – пам’ятайте, що на святковому столі є ще багато страв 🙂
Дістаємо все, що є в холодильнику!
Потрібно: передусім шпажки (декоративні або звичайні зубочистки) і все, що є в холодильнику – від ковбаски до твердого сиру. На малюнку вище вказані найоптимальніші поєднання продуктів.
Шпажки можна нанизувати без основи і поставити їх у склянку або скласти гіркою на блюді. Або можна встромити шпажку в «платформи» – кружальця чи квадратики, вирізані зі звичайного хліба. Крекер або хлібці не дуже підходять, бо в них не вставиш шпажку – надто тверді.
Готуємо. Нарізаємо крупними кубиками те, що можна різати (сир, ковбасу, хліб тощо) і нанизуємо інгредієнти, як іграшки на пірамідку. Міксуйте кольори і розміри – така строката і апетитна закуска прикрасить новорічний стіл і викличе посилене слиновиділення у гостей 🙂
Сир, м’ясна нарізка, фрукти – все це можна подати у вигляді… ялинки!
Описувати інгредієнти і послідовність шарів нема сенсу: на картинках все зрозуміло навіть для тих, хто не знає англійську і не може прочитати надписи. Зрешто, ті продукти, які раптом хтось не розпізнає, можна замінити на будь-які інші. Смачного і веселих свят! 🙂