У 62 – за кермо, в 77 – в чирлідерки: як українки ламають стереотипи про старший вік
Вони ідуть на курси водіїв, очолюють команди вболівальниць, лікують людей і плетуть кікімори
Вони ідуть на курси водіїв, очолюють команди вболівальниць, лікують людей і плетуть кікімори
Ці пані попри старший вік дадуть фору молодим панянкам. Ми мріємо, аби таких активних, невгамовних жінок 60+ було якомога більше – це гарний приклад для наслідування і хороше нагадування: вік немає значення, якщо дійсно чогось хочеш, чимось захоплюєшся і до чогось прагнеш. Маємо приклад чотирьох – Людмили Романюк, Валентини Онищенко, Ольги Тегзе і Катерини Мандровської, про яких написали наші колеги з «Суспільне», а ми ділимося!
у 62 роки навчається на курсах водіння
Луцьк
Людмила, 62-річна мешканка Луцька, найстарша учасниця безкоштовних курсів водіння для жінок, організованих у місті. Ці курси мають на меті підвищити безпеку на дорогах та надати жінкам необхідні навички для керування автомобілем. Людмила вирішила здійснити давню мрію та навчитися водити автомобіль.
«Вік навчанню – не перешкода, потрібно рухатися вперед. Я все-таки опаную цю професію, я сяду за кермо”, – говорить жінка.
Джерело: «Суспільне Луцьк».
у 77 років очолює команду чирлідерок
Харків
Валентина Онищенко є капітанкою команди чирлідерок “Nice Ladies”, учасниці якої — жінки віком від 50 років. Команда тренується та виступає вже понад вісім років, беручи участь у змаганнях як в Україні, так і за кордоном. Попри виклики, пов’язані з війною, Валентина та її колежанки продовжують тренування, демонструючи незламність духу та руйнуючи стереотипи про жінок старшого віку.
“Наша команда — незламна. Ми дуже сильні духом, тренуємося до сьогодні. Без світла, добирались на тренування, хто як міг. Тренувались, і в квітні на чемпіонаті України стали чемпіонами”, — каже Валентина.
Джерело: «Суспільне Чернівці».
Читайте також:
у 88 років плете кікімори
Закарпаття
Пані Ольга активно долучилася до волонтерської акції з виготовлення маскувальних костюмів для українських військових. На своїй терасі вона плете “кікімори”, які потім відправляються на фронт для нацгвардійців.
Як зазначає волонтерка Зоя Туряниця, час виготовлення одного костюма залежить від обставин: “Для жінки, яка має і їсти приготувати, і сім’ю нагодувати, і прибрати вдома, це займає два тижні». А пані Ольга порається за тиждень!
Джерело: «Суспільне Ужгород».
Читайте також:
у 81 рік продовжує працювати лікаркою
Харківщина
Пані Катерина досі працює в медичній сфері і щодня надає допомогу пацієнтам. Багаторічний досвід та відданість професії роблять її незамінною в лікувальному закладі. Ольга є прикладом самовідданості та любові до своєї справи, надихаючи молодших колег, яких, на жаль, зараз небагато. У Катерини понад 2 000 тисяч пацієнтів, яких вона консультує в амбулаторії та дистанційно.
«Я дуже люблю медицину. Просто наскільки була наполеглива в цьому плані, що я тричі вступала в медичний інститут. Закінчила з червоним дипломом. Ось так я любила медицину», – ділиться Катерина Мандровська.
Джерело: «Суспільне Харків».