Велике свято: чому Різдво святкується в різні дні
Одна відмінність і три особливості святкування 25 грудня і 7 січня
Одна відмінність і три особливості святкування 25 грудня і 7 січня
Те, що Різдво святкується в різні дні, є по суті єдиною головною відмінністю: 25 грудня відзначають за григоріанським календарем, 7 січня – за юліанським. Але для всіх однаково це день народження Христа, а сходження першої зірки – його незмінний символ.
Для католиків Різдво – найважливіше свято у році, і готуються до нього значно ретельніше, ніж до Нового року. Саме на ранок Різдва прийнято обмінюватись подарунками, а в православних це, швидше, новорічна традиція.
Це прикрашена ялинка. Так, саме Різдва, а не Нового року. Адже саме завдяки цьому святу з’явилася традиція прикрашати вічнозелене дерево. Також різдвяними прикрасами слугують свічки, вінок на дверях будинку та різдвяні дзвіночки.
І у православних, і у католиків Різдву передує Свята вечеря. Тільки ділять між собою часто не кутю, а пшеничний хліб. Так само готують пісні страви до столу, 12 страв з овочів, фруктів та нежирної риби, адже теж постять до Різдва. А на наступний день співають колядок: наряджаються у костюми звірів та міфічних істот і йдуть вітати усіх зі святом піснями.
Коли святкувати Різдво – 25 грудня чи 7 січня – кожен обирає сам згідно із власними переконаннями та сімейними традиціями. А те, що цей день тепер є офіційним вихідним в Україні, – гарний приклад шанування традицій одне одного.
Дорогі україночки, вітаємо вас із усіма прийдешніми святами. Хай у наших домах панує мир, кохання і достаток, незалежно від того, в який день ми святкуємо Різдво!)