Сім кращих туристичних ресурсів для подорожей Україною
Сайти, платформи і блоги, які допоможуть скласти маршрут в будь-якій області
Сайти, платформи і блоги, які допоможуть скласти маршрут в будь-якій області
Ці туристичні ресурси знають все: коли у долині нарцисів розквітнуть мільйони квітів, в Полтаві пройде фестиваль галушок, а в Мукачеві – фестиваль божолє, де під Одесою зустріти буйволів, а на Херсонщині політати на кайті. Перегляньте їх напередодні вихідних та канікул: може, сплануєте власну мандрівку Україною. Або й дві-три, як ми, – бо ж стільки гарних місць і пропозицій!
Ukraine is – велика онлайн-платформа про цікаві відомі й не дуже відомі місця, ілюстрована гарними фото, чесними враженнями мандрівників і сформована на справді перевірених поїздках та досвіді. Окремий плюс: близько двадцяти онлайн-путівників містами України, які містять багато практичної інформації щодо маршрутів, які варто пройти, закладів, які варто відвідати, місць, де можна зупинитися, тощо. Це своєрідний Trip Advisor по-українськи, при якому діє туристична агенція «Абикуди».
Ресурс, на якому можна довідатися про безліч цікавих місць, передивитися відео і фото, почитати історичні довідки та нариси і враження мандрівників. Пошук можна здійснювати за регіоном чи за типом цікавинки: “Замки та фортеці”, “Палаци та садиби”, “Храми та монастирі”, “Заповідники”. “Національні парки”…
Це сайт для “почитати і подивитися”. Як пишуть його засновники: “Ukraїner — новий медіа-проект, який має на меті шляхом ретельних досліджень зрозуміти і сформулювати, ким ми є». І додають: “Ukraїner розповідатиме пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей та мистецтво. Про новаторів та експериментаторів, про агентів змін та перетворення просторів”. Ресурс, скоріше, – для любителів лонгрідів, але класних фото і відео йому не бракує. Отже, читайте надихайтеся та плануйте маршрут.
Сайт позиціонує себе як “Найбільша добірка подорожей Україною від блогерів та мандрівників”. Тут дійсно багато репортажів із подорожей Україною, і деякі з них змусять вас по-новому подивитися навіть на знайомі місця. Крім статей та репортажів ви також знайдете дайджест туристичних новин, готові розроблені маршрути, музейний гід, лайфхаки, інформацію про актуальні події, блоги…
Сайт створив київський блогер і мандрівник, і значна його частина присвячена поїздкам Україною. Тут немає статей у звичному розумінні, але є репортажі з мандрівок, власні враження, роздуми та оцінки і, що дуже важливо, безліч практичних і актуальних порад з конкретного досвіду. І, звичайно ж, чудові фотографії.
Сайт, створений Відділом туризму Тернопільської ОДА, – приклад того, як треба робити офіційну сторінку області, яка займає чи не перше місце в країні за кількістю туристичних атракцій. На порталі є багато інформації про цікаві місця (вони поділені за районами), туристичні маршрути, туристична карта області, календар подій, відомості про музеї, транспорт, інфраструктуру та багато цікавинок.
Ще один суто регіональний ресурс – Турінформ Закарпаття, дуже корисний для планування подорожей, якщо думаєте відпочити в українських «Альпах»). А якщо навіть не думали, то таке бажання одразу з’явиться. Цікаві статті, планувальник відпочинку, корисні ідеї і рекомендації, календар подій, зручний пошук… Може, там й зустрінемося? 🙂
До речі, з грудня по квітень сезон відпочинку триватиме у Французьких Альпах: тому віримо, що і в українок буде можливість відпочивати у тих неймовірних місцях.
Ми, звісно, не претендуємо на звання туристичного ресурсу, але теж можемо рекомендувати перевірені маршрути. Наприклад, у Полтаву. Це не лише батьківщина Котляревського, а ще й містичне, масонське, театральне і губернське місто! Зібрали тут повну інформацію: де зупинитися, що подивитися, що посмакувати.
Читайте також:
Як українки в гаремі побували
Маршрут на вихідні: місто Шаргород
Відпочинок в Прикарпатті: стежками забутих предків