ТОП-6 новин тижня, які мають знати всі жінки
Про безкоштовні тампони, першу жінку в нацрозвідці і протестну обкладинку Vogue
Про безкоштовні тампони, першу жінку в нацрозвідці і протестну обкладинку Vogue
Знову зібрали для вас, українки, найцікавіші, найважливіші та найпоказовіші новини тижня, які стосуються нас, жінок. Дуже хочемо, щоб таких новин було якнайбільше і щоб якнайшвидше вони стали нормою, звичайним розвитком подій, а не чимось екстраординарним, як зараз.
Щороку BBC складає список жінок з усього світу – від письменниць до науковиць, які мають вплив, надихають, створюють, змінюють світ. Серед них у 2020 році: лідерка білоруського опозиційного руху Світлана Тихановська, прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін, акторка Джейн Фонда і українка Анастасія Волкова, засновниця аграрного стартапу Flurosat, який допомагає фермерам відстежувати, прогнозувати, покращувати якість врожаю.
За цю інноваційну розробку Анастасію Волкову влітку навіть включили до списку новаторів за версією журналу MIT Technology Review, який видає один з найпрестижніших вишів світу – Массачусетський інститут технологій.
Парламент Шотландії прийняв закон про надання жінкам безплатних засобів гігієни – тампонів і прокладок. Вони розповсюджуватимуться за принципом презервативів, які теж у Шотландії можна отримати вільно і безкоштовно: у школах, громадських закладах, вбиральнях, аптеках кожному, кому вони потрібні.
Ініціаторкою закону про прокладки є депутатка Моніка Леннон, яка розпочала свою кампанію ще в 2016 році і от нарешті її мрія здійснилася!
Жіночі засоби гігієни безкоштовно роздаються в Англії і декількох школах США, але лише у школах. Шотландія першою в світі забезпечить прокладки для всіх мешканок країни.
Таке мудре рішення – великий крок вперед у сучасному суспільстві. Як бачимо, країн, які можуть запропонувати безкоштовне користування засобами гігієни, зовсім небагато. А в деяких країнах тема місячних вважається непристойною. Тому недаремно виник менструальний фемінізм – рух проти забобон і табуйованості жіночого циклу.
Парламент Литовської Республіки обрав прем’єркою країни жінку – Інгріду Шимоніте. Вона стала другою жінкою на цій посаді за роки незалежності Литви.
Пані Інгріда має досвід урядової роботи: обіймала посаду міністерки фінансів протягом 2009-2012 років у розпал світової кризи.
Новообраний президент США Джо Байден запропонував призначити директором Національної розвідки країни Евріл Гейнс – вона стане першою жінкою на цій посаді.
Евріл Гейнс 51 рік, вона була соратницею Байдена в адміністрації президента Барака Обами і заступницею директора ЦРУ. В цій ролі вона куруватиме Національну розвідувальну програму, Раду національної безпеки та внутрішню розвідку.
Маємо і таку підбірку новин тижня, почитайте, там багато цікавого.
В Німеччини уряд погодив законопроект, згідно з яким у керівництві компаній обов’язково має бути жіноча квота. Наприклад, якщо рада директорів складається з трьох членів, то до неї має входити щонайменше одна жінка. Якщо в керівництві компанії є державна частка, то в її складі має бути не менше 30% жінок. Також додаткова жіноча квота в топ-менеджменті буде введена для страхових компаній, установ пенсійного страхування.
Польський журнал Vogue на знак підтримки польських жінок, які виступають проти заборони абортів у країні, присвятив їм обкладинку. Обличчям грудневого накладу журналу стала польська модель Аня Рубік, одна з активісток руху проти прийнятого нещодавно в Польщі «антиабортного» закону.
«Усе, що турбує польських жінок, турбує нас. Так було від самого початку запуску Vogue Poland, і так буде завжди», – йдеться в дописі інстаграм-сторінки місцевого Vogue.
За матеріалами ВВС, 50vidsotkiv.org.ua, Vogue, The Guardian
Читайте також:
Боротьба з COVID-19 по-жіночому
Етикет і месенджери: 10 правил спілкування
Жінки в бізнесі: де знайти гроші на старт