Утеплюємо оселю: скільки це коштує і що можна зробити без допомоги майстрів
Чотири способи підвищити теплоізоляцію вікон, стін та дверей
Чотири способи підвищити теплоізоляцію вікон, стін та дверей
Українці вже неодноразово чули про складний опалювальний сезон цьогоріч. А нещодавній масований ракетний обстріл ворогом нашої інфраструктури вже спричинив істотний дефіцит електро- і теплоенергії. Тому підготовку до зими не варто відкладати на потім — вартість послуг і матеріалів з утеплення оселі, обігрівачів та одягу зростатиме, паралельно з попитом на них.
Ми зібрали чотири найбільш доступні і зрозумілі способи та дізнались вартість робіт у майстрів українського сервісу Kabanchik.ua.
Окрім збереження тепла, приємним бонусом буде шумоізоляція. ПВХ-профіль та ущільнювачі виключають продування вікон, а функція “провітрювання” забезпечить надходження кисню в оселю.
Сьогодні за поворотне двостулкове вікно в залежності від виробника треба віддати близько 3-5 000 грн. А послуга встановлення зараз коштує в середньому від 2 000 грн.
Власноруч. Якщо витрати на нові вікна некомфортні для вашого бюджету, спробуйте утеплити старі власними силами та з мінімальними витратами. Придбайте за 100-200 грн силіконовий герметик та замаскуйте ним щілини між рамою вікна і підвіконням. Перед роботою ретельно промийте й висушіть раму.
Також зверніть увагу на теплозберігаючу плівку для скла. Її вартість за 1 метр сьогодні складає 40-60 грн. Якщо наклеїти плівку правильно, без бульбашок і складок, температура у квартирі підвищиться на 2-3 градуси.
Через щілини у дверях до оселі потрапляє холодне повітря. Вирішити цю проблему допоможе обшивка дверного полотна утеплювачем і дермантином. Вартість матеріалів залежить від їх різновиду. Метр кожвінілу, наприклад, обійдеться приблизно в 130 грн, а поролону — у 85 грн. За саму роботу майстра сьогодні треба заплатити від 794 грн.
Власноруч. Ізолювати щілини між дверним полотном, коробкою та стіною ви можете самостійно з допомогою герметика чи монтажної піни, як у випадку з вікном.
Якщо дозволяє бюджет, встановіть всередині дому другі вхідні двері — це збереже тепло й забезпечить шумоізоляцію.
Найпопулярніші матеріали для утеплення зовнішньої стіни — мінеральна вата й пінопласт. Другий варіант дешевший, але має вагомі мінуси — він пожежонебезпечний й не випускає вологу з будинку, що стане причиною появи плісняви. Найкраще утеплювати фасад мінеральною ватою. Метр квадратний матеріалу зараз коштує близько 65 грн, залежно від щільності й виробника. А за роботу майстра з облицювання стіни треба заплатити від 12 218 грн — вартість буде залежати від поверху та об’єму роботи.
Важливо: утеплення фасаду виконується в суху неморозну погоду. Тому з середини жовтня виконати ці роботи якісно буде складно або взагалі неможливо. Виняток — тепла та суха погода.
Власноруч. Це найбільш простий і фінансово доступний спосіб підвищити температуру в квартирі на 2-3 градуси. Необхідно на стіну позаду радіатора прикріпити відбивний екран (панель) з фольги. Готовий тепловідбивний екран зараз можна придбати у межах 155 грн. Також його доволі просто зробити власноруч — наклеїти фольгу на картон.
Важливо: тепловідбивний екран не має торкатися батареї.
Україночки, дякуємо, що нас читаєте 🙂 Якщо ви маєте цікаву подію, історію, героїню, публікацію і бажання розповісти про них, напишіть нам на адресу: vpasichnyk2007@ukr.net. У листі обов’язково вкажіть свої контакти. Долучайтеся до спільноти авторів!