Герміна Шухевич – громадська діячка та борчиня за жіночу емансипацію наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.  в Галичині. Вона була лідеркою жіночого руху, долучилась до заснування багатьох товариств у Львові. Зокрема, заснувала та очолювала товариство «Клуб Русинок», а також допомагала жінкам здобувати професію та розвивати свій бізнес через жіночу промислову спілку «Труд». Крім того, Герміна Шухевич зробила значний внесок в розвиток освіти та професійне становлення українок, ініціювавши створення однієї з перших жіночих гімназій та заснувавши Інститут для дівчат імені святої Ольги. Вона стала однією з ключових фігур жіночого руху в Галичині, наголошуючи на національно-патріотичному аспекті діяльности організацій, які очолювала. Завдяки її ініціативам українські жінки Галичини отримали можливість досягати  економічної незалежности через власну працю.

Більше про цю харизматичну пані, яка до того ж була бабусею голови Проводу ОУН Романа Шухевича, запрошуємо дізнатися під час онлайн-лекції «Економічна незалежність жінок як частина національного відродження: внесок Герміни Шухевич» 19 лютого 2025 року о 18:00.

Лекцію читатиме Марта Гороховʼянко, аспірантка кафедри історії Центральної та Східної Європи історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Охочі можуть доєднатися до лекції в зумі та поставити лекторці власне запитання:

Онлайн трансляція вестиметься на сторінках партнерських організацій, зокрема й на фесбук-сторінці «Українок».

Нагадаємо, що проєкт «ЇЇЛЕКТОРІЙ Творчині української дійсности» реалізується Gendermuseum/Centre of Gender Culture – Центром гендерної культури у партнерстві з Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine, експертним ресурсом Гендер в деталях, Українською асоціацією дослідників жіночої історії, Інститут Івана Франка НАН України, медіаресурсом «Українки» та Харківським прес-клубом.