«Жінка для жінки»: проєкт взаємодопомоги жінкам у скруті
Звернутися може кожна українка по гроші, продукти, роботу, захист, підтримку
Звернутися може кожна українка по гроші, продукти, роботу, захист, підтримку
Проєкт «Жінка для жінки» – без перебільшення унікальний. Його суть у тому, що жінкам, які опинилися в складних життєвих обставинах, реально допомагають і допомагають не умовна влада, ілюзорні спонсори, гранти і тендери, а самі жінки. Тобто ми з вами – кожна. Так само і звернутися по допомогу теж може кожна жінка.
Організувала про проєкт «Жінка для жінки» громадська організація Центр «Жіночі перспективи». Вона займається підтримкою жінок вже 22 роки: ініціює і проводить різноманітні освітні проекти і просвітницькі акції, допомагає тим, хто став жертвою домашнього насильства, бореться з дискримінацією на ринку праці, безробіттям тощо.
В центрі працюють кваліфіковані юристки, психологині, проводяться жіночі тренінги і працюють групи взаємопідтримки. Загалом за час існування центр допоміг понад 10 000 жінок і адмініструє два притулки для жінок-жертв насильства та їхніх дітей.
До створення проєкту «Жінка для жінки» організаторів підштовхнула пандемія COVID-19. Як зазначила заступниця голови «Жіночих перспектив» Марта Чумало, після першої хвилі епідемії і викликаної нею кризи безліч жінок опинилися в дуже скрутних обставинах: втратили роботу або зазнали домашнього насильства. Вони шукали підтримки, способи заробітку, захисту. Тому Центр «Жіночі перспективи» вирішив не чекати допомоги, а згуртувати жінок і допомагати одна одній.
Щоб зрозуміти принцип роботи проекту, можна зайти на сайт https://woman4woman.org.ua/. На ньому є кілька підрозділів різних видів допомоги і можливість звернутися як тим, хто її потребує, так і тим, хто готовий допомогти. Для цього жінкам потрібно заповнити анкету просто на сайті або написати на мейл (теж вказаний на сайті).
Жінки можуть звернутися за фінансовою допомогою, продуктами, ліками, запропонувати свої послуги та повідомити про пошук роботи. Відповідно, таку ж допомогу можна надати: зарахувати кошти, купити ліки, замовити послугу чи запропонувати роботу. Допомогу можна надати як адресно – конкретній жінці, так і проєкту в цілому.
Для цього на сайті проєкту потрібно заповнити анкету, описати свою історію і проблему і відправити на мейл (він теж вказаний на сайті). Кожна історія жінки перевіряється перед публікацією, тому інші жінки, які захочуть допомогти, можуть бути впевнені, що їх добрий намір дійсно допоможе людині в скруті.
Після перевірки історія жінки, яка потребує допомоги, з’являється на сайті та буде доступна для перегляду благодійницями без оприлюднення імені, прізвища та контактних даних. Всі дані, які жінка вказує в анкеті, – конфіденційні, їх бачить тільки координаторка проєкту.
Зараз на сайті вже розміщено близько десяти історій: комусь потрібні ліки, хтось шукає підробіток, хтось юриста для захисту від чоловіка тирана – реальні і сумні історії. Але проєкт для того й створений, щоб кожна жінка могла сміливо, чесно розповісти про себе і знати, що її не засудять, не проігнорують, а підкажуть, допоможуть. «Ми підсилюємо голос жінок в скруті, щоб про них дізналися ті, хто має змогу допомогти», – зазначають ініціаторки проекту. Ніхто так не зрозуміє жінку, як інша жінка, чи не так?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: