Аудіогід кримськотатарською мовою створено вперше в Україні. Свої голоси аудіогіду подарували режисер, директор Кримського дому Ахтем Сеітаблаєв, голова ГО «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, актриса та журналістка Ельвіна Зейнедінова, кримськотатарська філологиня Мамуре Чабанова, ведуча та філологиня Аліна Бондаренко, а також відомі кримськотатарські актори театру і кіно з півострівної частини України, які користуються заслуженою любов’ю кримськотатарського народу.

Партнерами проєкту виступили Міжнародний фонд соціальної справедливості України (IOSJ Ukraine) та Державне підприємство «Кримський Дім».

Усі, хто був причетний до створення аудіо гіду, взяли участь в його урочисті презентації в Національному художньому музеї України.

На урочистостях слово взяли генеральна директорка NAMU Юлія Литвинець,  лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров, голова ГО «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова,  засновниця Міжнародного фонду соціальної справедливості України (IOSJ Ukraine) Надія Ратке, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський.

Ведучим вечора виступив Ахтем Сеітаблаєв, режисер, директор «Кримського дому». Музичний супровід заходу здійснював кримськотатарський ансамбль «Мусафір».

 «Усі разом ми вклали наші знання і зусилля заради того, щоб не просто зберігати культурне надбання України, а й розповідати всьому світу історію про нас, про кожного з нас», – Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України.

«Такі проєкти виникають з внутрішнього устремління людей, і я щиро вдячний як музею, так і партнерам проєкту, які доклали усіх зусиль, аби його реалізувати», – зазначив Рефат Чубаров.

«Насамперед, це потужний політичний крок, тому що культура, як на мене, це базовий інструмент розбудови державної політики», – додав Ахтем Сеітабалаєв.