Фільм Аркадія Непиталюка «Уроки толерантності» поспішає на великі екрани. За її сюжетом, пересічна українська родина, аби дати раду фінансовій скруті, пристає на пропозицію стати учасниками програми з євроінтеграції «Уроки толерантності». Чи вдасться провінційній вчительці, її безробітному чоловіку та дітям приборкати власні стереотипні погляди щодо права людини мати будь-яку сексуальну орієнтацію та жити своє життя? І найголовніше, чи зможуть вони поглянути на світ очима тих, кого обходили десятою дорогою?

Україна – це Європа. За останні півтора роки ми впевнилися у цьому ще більше. Та все ж вагомій європейській цінності «толерантності» нам ще вчитися та вчитися. Кожного дня ми стикаємося з гомофобією, расизмом, ксенофобією, сексизмом і, як наслідок, з обуренням і страхом до інакшості. Але, попри все, ми вчимося приймати це. Адже, коли «інакшість» приходить до близького кола українців, вони проявляють свої найкращі якості. Ось про ці протиріччя стереотипів та реального життя і йдеться в новому фільмі Аркадія Непиталюка.

В його основі – п’єса Ігоря Білиця «Гей-парад», яка вже кілька років успішно йде на українській театральній сцені

«Комедія, навіть, якщо висміюють особисто тебе, завжди сприймається легше і не ображає. Більше того, коли комедія показує якісь людські вади, то глядач спочатку сміється з когось, не усвідомлюючи, що на екрані відображено і його риси характеру. Але підсвідомо він сприйме це висміювання і з часом почне змінюватися», – говорить Аркадій Непиталюк, режисер та співавтор сценарію фільму.

«На мій погляд, це трішки хибна уява про те, що під час війни недоречно робити комедії. Наш фільм повністю зроблено під час повномасштабного вторгнення. Девелопмент під обстрілами, зйомки, постпродкш, дистрибуція. Це важливий сигнал для індустрії, що за певних умов кіно можна і потрібно знімати. Наше кіно не є чисто комедією, це, все ж таки, драмеді. Це історія про людей, про взаємовідносини в сім’ї, про любов до один одного, про повагу до один одного, розказана через призму комедійних моментів. І дату премʼєри – 14 лютого – ми обрали не випадково, а тому, що наш фільм наповнений коханням», – зазначає Сергій Лавренюк, продюсер фільму.

Комедія про те, що означає бути «іншим» у маленькому українському містечку та як можна навчити оточуючих поважати власний вибір, виходить у широкий прокат з 14 лютого 2024 року

Дату виходу стрічки на екрани кінотеатрів обрано не випадково, адже вона покликана вкотре нагадати усім, що любити можна по-різному.

Кінотеатральну дистрибуцію та промо здійснюватиме українська дистрибʼюторська компанія FIM.UA Distribution, у портфелі якої національні та східноєвропейські фільми різного жанру: від авторських стрічок до національних блокбастерів.