Проект “40+”. Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра

Днями в місті Алітус, який називають культурною столицею Литви, пройшов X Міжнародний театральний фестиваль COM•MEDIA, на якому було показано три десятки вистав зі всього світу. Журі фестивалю обрало переможців, найкращим режисером став український режисер, директор-художній керівник Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра Стас Жирков. Нагороду він отримав за виставу “Тату, ти мене любив?”, яку поставив в театрі “Золоті ворота”. Також було відзначено актора вистави – Романа Ясіновського, який став найкращим актором фестивалю.

Як сказав Стас Жирков: “Для нас це важливі перемога, бо це інтегрує український театр до Європи. Це дає можливість європейським країнам дізнатися, який він, український театр. Якщо врахувати поїздку Театру на лівому березі до Берліна та нашу спільну театральну лабораторію з Мюнхеном, виходить, що ми, поряд із театром “Золоті Ворота”, найбільше з українських театрів працюємо над цим. Точніше так – ми вже стали частиною європейського театрального процесу”.

Вистава “Маріте”

Що цікаво, за місяць це вже друга перемога Стаса Жиркова в Литві. Нещодавно вистава “Маріте”, яку він поставив минулого року в Alytaus Teatras, стала переможницею на XII Фестивалі професійного театру Далі Тамулевичюте одразу в трьох номінаціях – найкраща вистава (режисер Стас Жирков), найкраща сценографія (художник Артурас Шимоніс), найкращий текст (Альвідас Шляпікас “Моє ім’я Маріте”).