Проект Держмистецтв «Історії роду. Голодомор»
Протягом місяця у соціальних мережах Facebook та Instagram публікуватимуться історії-оповіді, записані зі слів родичів очевидців, які пережили Голодомор 1932-1933 років
Протягом місяця у соціальних мережах Facebook та Instagram публікуватимуться історії-оповіді, записані зі слів родичів очевидців, які пережили Голодомор 1932-1933 років
До 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років Держмистецтв запускає онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду», який покликаний вшанувати пам’ять жертв трагедії, спонукати українців досліджувати історію власного роду та показати глибину трагедії на конкретних прикладах простих українських родин.
Відсьогодні і протягом місяця до Дня пам’яті жертв голодоморів, який цьогоріч припадає на 25 листопада, Держмистецтв на своїх сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram публікуватиме історії-оповіді, записані зі слів родичів очевидців, які пережили Голодомор 1932-1933 років, та закликає українців долучатися власними дописами та розповідати про свідчення їхніх рідних, які пережили ті страшні події.
У когось родичі боялись про це переповідати, у когось говорили коротко, натяками, або описували лише якийсь один епізод, що їм запам’ятався, однак всі ці історії важливі. Важливі не лише для окремо взятої української родини, а й для нашої країни загалом, бо вони як пазли складають велику картину всезагального та всенародного лиха, яке огорнуло наші землі в 1932-1933 роках.
Проєкт Держмистецтв закликає глибше пізнавати історію власного роду та розповісти про те, яким чином рідним вдалось пережити той голод.
Першу історію, записану Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти зі слів Ніни Білецької, онуки Наталії Матушевич, яка пережила Голодомор, можна прочитати на сторінках агентства у Facebook: https://www.facebook.com/StateArtsAgency та Instagram https://www.instagram.com/state_arts_agency
Також можна надіслати власну родинну історію, пов’язану з Голодомором, додавши світлини родичів, на наш e-mail: press@arts.org.ua. Ці розповіді Держмистецтв також опублікує на своїх сторінках у соціальних мережах.
Не існує неважливих речей. Не існує неважливих історій. З малих історій кожної окремої української родини складається історія нашої держави – історія України.