Так-так, поради саме жінкам. Адже саме на наші плечі лягає турбота про родину – і здоров’я чоловіка також. Ледь не половину пацієнтів до лікаря приводять або записують саме дружини, і цей факт підтверджує відомий український уролог, андролог Олег Аркадійович Каштелян. Жінки спостережливіші, швидше помічають проблему і вміють «вмовити» коханих нею не легковажити. «Чоловіки, – жартує лікар Каштелян, – істоти хоч і приземлені, але ніжні. Тим паче якщо йдеться про їхнє чоловіче здоров’я».

Олег Аркадійович знає про що говорить: у нього майже тридцять років медичної практики. І його турбує, що за цей період чоловічі хвороби значно помолодшали. Нас, дружин та мам хлопців, це також хвилює, тому й розпитуємо про типові «чоловічі проблеми», їхні симптоми, про те, як навчити чоловіків стежити за собою і що робити для профілактики. Проконсультуватися у лікаря можна також на його фейсбук-сторінці та в інстаграм.

Олег Аркадійович КАШТЕЛЯН

Уролог, андролог, сексолог вищої категорії.

Член EAU, ISSAM, Асоціації урологів України, спікер GAM Academy, заступник голови «КВУЛТ».

Медичний директор клініки «Чоловіча консультація». Послуги УЗД, сучасна фізіотерапія, гормональна корекція біоідентичними гормонами, імплантація біоідентичних пелет, PRP терапія, SVF терапія.

Олег Аркадійович, які найпоширеніші чоловічі захворювання нашого часу і за якими симптомами чоловікові їх розпізнати?

Виділю п’ять основних.

Перше за поширеністю – захворювання передміхурової залози. Це простатит (або запалення передміхурової залози) та гіперплазія передміхурової залози, більш відома як аденома простати. Симптоми майже однакові: важкість внизу живота, у промежині, почастішання сечовипускання, поява нічних сечовипускань, зміна напору сечі, больові відчуття у паху.

На другому місці – порушення еректильної функції. Зумовлюють його різні чинники: судинні, гормональні, психологічні. І це якраз той розлад, про який чоловіки дуже соромляться говорити. Адже вони «ідентифікують» свою силу за двома параметрами: за інтелектуальними здібностями та сексуальною функцією.

Третя за поширеністю проблема – безпліддя. Найчастіше з нею звертаються жінки, але якщо пара не може зачати дитину, чоловік так само проходить повне обстеження.

До перелічених додам ще дві чоловічі проблеми, хоч і менш поширені: захворювання, які передаються статевим шляхом, і захворювання органів мошонки. Симптоми, які в цьому разі мають насторожити: болі, різі при сечовипусканні, підвищення температури, тягучі болі в зоні паху та яєчок, збільшення яєчка.

На щастя, кожну проблему можна вирішити, але за умови вчасного звернення…

Вік чоловіка – наскільки він впливає на появу “андрологічних” проблем?

Знаєте, колись основними пацієнтами уролога і андролога були чоловіки віком після 40 років. Зараз чоловічі захворювання значно помолодшали, на жаль.

Із запальними проблемами, з простатитом звертаються навіть молоді хлопці 18 років, і такого раніше не було

Чим ви це пояснюєте, як лікар і як чоловік?

За останні десятиріччя відбулися дуже істотні зміни в усьому: ритм життя, стиль життя, харчування, статева поведінка. Гіподинамія, неправильне харчування, нерегулярне статеве життя стали нормою, і це, закономірно, позначається на нашому здоров’ї.

А в наш час – при доступності знайомств, сексу, моді на вільні стосунки – у чоловіків нерегулярне статеве життя?

Як не дивно, але так. Нерегулярне. Пацієнти мене часто запитають, а регулярне статеве життя – це скільки? Завжди відповідаю: у кожного своя регулярність – комусь потрібно три рази на день, комусь – три рази на тиждень. Жартую, що один раз на місяць – це стабільно, але не регулярно 🙂 Чоловіки усміхаються і починають… працювати над «регулярністю».

За вашими спостереженнями, як українські чоловіки ставляться до свого здоров’я?

Чоловікам, і не лише українським, завжди важко визнати, що в них якісь проблеми. Як вже казав: вони ідентифікують себе за інтелектом і сексом. Тому й затягують звернення до лікаря і запускають захворювання до важчих стадій.

Ще чоловіки інакше, ніж жінки, ставляться до процесу лікування. Жінки у цьому більш відповідальні. Я надаю схему, рекомендації, але я не можу проконтролювати процес, контролюють пацієнти себе самі.

Тому я чоловікам завжди підкреслюю: “Не я вас лікую, а ви самі. Ви господар свого життя, і вам вирішувати, дослухатися до порад і жити чи здатися і хворіти”. І такий підхід з чоловіками працює

Що порадите жінкам: якщо бачиш, що з чоловіком щось не те, як його «змусити» вчасно звернутися до лікаря?

Мене дуже тішить, що ледь не половина чоловіків приходить до нас на прийом саме з ініціативи дружин. І це правильно. Наприклад, жінка бачить, що чоловік почав прокидатися серед ночі в туалет, а це ж ненормально. Або секс змінився – з чоловіком явно щось відбувається. Ви, жінки, дуже мудрі, і так само мудро потрібно вивести чоловіка на розмову – делікатно, доречно. Це ж питання довіри одне одному: хто як не твоя найближча людина має проявити увагу, турботу і допомогти. Знайти самій лікаря, записати на прийом, навіть прийти разом з чоловіком – таке теж часто буває.

А як нам, жінкам, навчити своїх чоловіків стежити за своїм здоров’ям? Щоб вони не махали рукою, як часто це роблять: мовляв, «та мені вже 40, 50, 60 – що вже вдієш»?

Коли я чую такі фрази «мені вже 40, 50», завжди обурюсь: що значить вже? Вік – він у голові. Психологічно і тим паче фізично здоровий чоловік навіть у 70-80 років звертає увагу на привабливу жінку і думає: «От я б зараз!». Це не означає, що він гульвіса і готовий бігти за кожною спідницею – це про чоловіче самовідчуття: він може, він сильний, упевнений у собі. А якщо чоловік починає згадувати «ех, от я колись у Євпаторії двадцять років тому…» – все, цей чоловік старий психологічно. Такі є і в 45 років.

Крім лікарської практики, я ще займаюся age-менеджментом – наукою управління віком. Повторюю на своїх лекціях слова відомого американського боксера, чемпіона світу Роя Джонса: не можливо повернутися назад і змінити свій старт, але можливо стартувати зараз і змінити свій фініш. Це стосується і чоловічого здоров’я: хочеш повноцінно жити, почуватися впевнено, мати драйвовий секс, ловити на собі захопливі погляди жінки – займайся собою. Почни сьогодні.

Що означає «займатися собою»?

Хоч як це заїжджено звучить, але це передусім здоровий спосіб життя. Від нього залежить 30% нашого здоров’я.

Це правильне харчування. Не дієта, а повноцінний, збалансований раціон і сталий режим: о 8.00 сніданок, о 14.00 – обід, о 19.00 вечеря.

Це фізична активність, причому для чоловіків важливі й кардіонавантаження, і анаеробні, особливо при сидячому стилі життя «офіс-автомобіль». Спорт – це підтримка вироблення тестостерону, чоловічого гормону.

Це щорічний чекап в андролога, а після 40 років ще й з обов’язковим онкомаркером. Чоловіки не пропускають техогляд своєї автівки – цінують її, але чомусь не розуміють, що «техогляд» організму важливіший.

Також для профілактики чоловічих захворювань рекомендується приймати спеціальні фітотерапевтичні препарати, але за призначенням лікаря

В чому особливість фітотерапевтичних препаратів?

Це лікарські препарати на основі природних сполук та різних біологічних речовин, які впливають на розвиток захворювань. Лікували фітопрепаратами ще з часів Стародавнього світу. Зараз інтерес до них повертається, зокрема, й в андрології.

На відміну від синтетичних – тобто більшості сучасних лікарських засобів, фітопрепарати не мають побічних ефектів, вони безпечні і нетоксичні, і це доведено численними клінічними дослідженнями. В Європі, наприклад, за даними Британського журналу урології (BJU International), рослинні препарати є одними з основних компонентів лікування чоловічих захворювань при мінімально виражених симптомах. Тому фітотерапія зараз дуже затребувана й ефективна і є одним із компонентів комплексного підходу до лікування.

Які фітопрепарати ви порадите?

Дуже важливо обирати гарантовано якісні. З фітотерапевтичних це «НОВОФЕРТИЛ® Здоров’я простати». Його основна діюча речовина – екстракт пилку квітів жита, який має протизапальну дію при запаленні простати, допомагає при хронічному простатиті й аденомі простати. Цей препарат добре переноситься і не дає побічних ефектів навіть при тривалому лікуванні. Можу сказати, що «НОВОФЕРТИЛ® Здоров’я простати» на сьогодні – єдиний в Україні препарат з цією унікальною діючою речовиною.

Я завжди повторюю пацієнтам хорошу настанову: щоб вилікувати хворобу, її треба лікувати за п’ять років до початку, а не за п’ять днів до смерті. Відповідно, і займатися здоров’ям потрібно задовго до того, як можуть початися якісь розлади. Тоді й розладів не буде…

Процитуємо слова лікаря нашим чоловікам і водночас делікатно розповімо і про препарат «НОВОФЕРТИЛ® Здоров’я простати».

«НОВОФЕРТИЛ® Здоров’я простати»

Цей препарат створений у США, зареєстрований в Україні і представлений у нас завдяки компанії «Новеко Україна», офіційного та ексклюзивного дистриб’ютора.

Компанія понад двадцять років розробляє, тестує, перевіряє, стежить за виробництвом та поставляє в Україну сучасні препарати. У виробництві «НОВОФЕРТИЛ® Здоров’я простати» використовується вже згаданий екстракт пилку квітів жита відповідно до ліцензійної угоди. Процес екстракції запатентований, не використовує синтетичні розчинники і не має залишкових розчинників у кінцевому продукті. Цим він відрізняється від продуктів екстракту пилку, пропонованих іншими виробниками.

Нагадуємо: самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я, перед застосуванням проконсультуйтесь у лікаря

на правах реклами

“Новеко Україна” також має засіб для покращення репродуктивної та сексуальної функції у чоловіків «НОВОФЕРТИЛ®».

“НОВОФЕРТИЛ®” і здорове заплідення

Препарат “НОВОФЕРТИЛ®” рекомендується лікарями при ознаках безпліддя. Він, простою мовою, покращує якість сперматозоїдів, значно збільшує шанси настання та виношування вагітності. Його створили в Італії, і це єдиний європейський препарат у своїй групі, схвалений американською FDA — «Управлінням з продовольства і медикаментів США». В Україні він отримав диплом «Українського медичного клубу» і «Українську народну премію».

Більш детальна інформація про склад є на сайті «Новеко Україна», там же препарати «НОВОФЕРТИЛ® Здоров’я простати» і «НОВОФЕРТИЛ®» можна замовити просто онлайн.

Дбаймо, дівчата, і про коханих чоловіків, і про себе, коханих 🙂

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: