Цього року до складу журі, яке вручатиме “Золотого ведмедя” за найкращий фільм та інші нагороди фестивалю, потрапила й українка – письменниця Оксана Забужко. «Оксана Забужко, яка написала свої перші вірші в юності, є чи не найвизначнішою письменницею в Україні. Вона вже видала понад 20 книг, серед яких поезія, проза та публіцистика», – так представили українську письменницю на сайті Берлінале.

Організатори фестивалю також зазначили, що Забужко викладала в університетах США, таких як Пенсільванія, Пітсбург і Гарвард, отримала численні нагороди на батьківщині й за кордоном, зокрема, французький орден Почесного легіону, центральноєвропейську літературну премію Angelus за роман «Музей покинутих секретів» і премію «Книга року 2022» за книгу «Найдовша подорож» про історичні передумови нинішньої російсько-української війни.

Крім Забужко, до міжнародного журі також увійшли режисерка з Гонконгу Ен Хуей, іспанський режисер Альберт Серра, акторка та режисерка Жасмін Трінка, режисер та актор з США Брейді Корбет та режисер Крістіан Петцольд з Німеччини. Президенткою журі є оскароносна кенійська акторка й кінорежисерка Люпіта Ніонго.

74-й Берлінський міжнародний кінофестиваль пройде 15-25 лютого. Його переможці будуть оголошені під час церемонії нагородження 24 лютого

Журі цьогорічного Берлінале

До конкурсної програми цьогорічного Берлінале потрапили одразу три українські фільми: два документальних («Перехоплено» режисерки Світлани Карпович і «Трохи незнайомка» режисерки Світлани Ліщинської) та один художній («Редакція» режисера Романа Бондарчука – в одній із головних ролей там задіяний актор Василь Кухарський, який помер від отриманих на війні поранень у грудні 2023-го). Усі фільми матимуть на фестивалі світові прем’єри.