Цьогоріч Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться учотирнадцяте, але вперше у двох містах – у Чернівцях та в Одесі. Зокрема, покази конкурсних та позаконкурсних програм фестивалю та індустріальні заходи відбудуться у Чернівцях. Покази ретроспективних та спеціальних програм відбудуться в Одесі в кінотеатрі Multiplex.

Як пояснила в інтерв’ю Радіо Культура генеральна директорка фестивалю Анна Мачух, оргкомітет шукав найбезпечнішу локацію для глядачів і найпривабливішу для іноземних гостей. «Іноземці нині їхати в Україну бояться, Одеса ближче до фронту, ближче до моря, де стоять наші вороги. Шукали місто ближче до Західної України і зручне логістично. Крім того, в Чернівцях чудово розвинена кінотеатральна інфраструктура», – додала пані Анна. 

За її словами, щонайменше половина фільмів на ОМКФ – про повномасштабну війну: «Все, що найближчим часом буде на екранах – це все рефлексія на наші реалії. Навіть, якщо в найближчі роки хтось зніматиме українську романтичну комедію чи український фільм жахів, вони все одно будуть з урахуванням війни. Будь-яке мистецтво – це рефлексія на життя. А життя у нас з вами зараз таке».

Водночас на ОМКФ буде чимало ексклюзивів, скажімо, документальний фільм-переможець Берлінале-2023 “На Адаманті”, будуть також і учасники Каннського фестивалю. Родзинкою стане фільм-відкриття – українська стрічка “Довбуш” режисера Олеся Саніна. «Ми переконані, що ОМКФ в Чернівцях – саме те місце, яке відкриє дорогу нашому фільму “Довбуш”, який ми так непросто, але натхненно створювали і прем’єри якого так довго чекали», – сказав режисер.

Деталі Одеського міжнародного кінофестивалю постійно оновлюються, але вже відомі основні програми

Кадр з фільму “Довбуш”
Національна конкурсна програма

Вона традиційно складає основу кінофестивалю. У цьому році до неї увійшли 10 повнометражних фільмів – ігрових та документальних.

Ігрові фільми:

 • «Валерія виходить заміж», реж. Мікаль Вінік, прод. Аелет Каіт, Амір Харель, Володимир Яценко, Анна Яценко.
 • “Мій карпатський дідусь”, реж. Заза Буадзе, прод. Андрій Суярко, Алла Овсяннікова, Олександр Коваленко, Володимир Філіппов, копрод. Ольга Козаревська, Мілош Шмідтмайєр, Сергіу Паскару.
 • “Сашенька”, реж. Олександр Жовна, прод. Олександр Жовна, Євген Сівков.
 • “Ти мене любиш?”, реж. Тоня Ноябрьова, прод. Анастасія Буковська, Данило Каптюх, Микита Буковський За рік до розпаду Радянського Союзу.

Документальні фільми:

 • “Звідки куди”, реж. Мачек Хамела, прод. Пьотр Ґравендер, Мачек Хамела, копрод. Жан-Марі Жиґон, Анна Паленчук.
 • “Деміург”, реж. Ольга Семак, прод. Олена Семак
 • “День Незалежності”, реж. Володимир Тихий, прод. Ігор Савиченĸо, Володимир Тихий, Андрій Котляр, копрод. Каміль Рутĸовсьĸий
 • “Крихка пам’ять”, реж. Ігор Іванько, прод. Олександра Братищенко, Марія Пономарьова, Ігор Іванько, копрод. Петер Керекеш.
 • “Ми не згаснемо”, реж. Аліса Коваленко, прод. Яна Калмикова, Валерій Калмиков, Олексій Кобєлєв, Стефан Сиоан, Катажина Кучинська, Томаш Моравський.
 • “Правило двох стін”, реж. Девід Гутник, прод. Ольга Бесхмельниціна, Сем Бісбі, Стейсі Райс

Переможці Національного конкурсу визначаються в номінаціях: “Найкращий український повнометражний ігровий фільм” та “Найкращий український повнометражний документальний фільм”

Спеціальна програма “Зроблено в Одесі”

“Сердце й душа ОМКФ назавжди належать Одесі, тож для нас важливо, аби в рідному місті фестивалю також проводились заходи. Саме тому ми вирішили, що для Одеси цьогоріч має бути створено спеціальну програму”, – зазначила генеральна директорка ОМКФ Анна Мачух.

У рамках цієї програми відбудуться покази шести фільмів, створених в Одесі або командами з міста:

 • “Край ріки”, реж. Васил Барков, прод. Анна Дочева, Андрій Осіпов, Васил Барков
 • “Крихка пам’ять”, реж. Ігор Іванько, прод. Олександра Братищенко, Марія Пономарьова, Ігор Іванько, копрод. Петер Керекеш
 • “Одеса уві сні”, реж. Кирило Наумко. прод. Школа документалістики, телебачення та нових медіа ZeLIG
 • “Привоз”, реж. Єва Нейман, прод. Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна
 • “Три могили митця”, реж. Арутюн Хачатрян, прод. Вардан Акопян, Офелія Товмасян, Олена Рiмко
 • “Цензорка”, реж. Петер Керекеш, прод. Іван Остроховський, Єжи Конечни, Денис Іванов

Покази спецпрограми відбудуться в Одесі і кінотеатрі MULTIPLEX в ТРЦ Gagarinn Plaza 12-17 серпня 

Кадр з конкурсного фільму “Ти мене любиш?”
Спеціальні покази фестивальних хітів

У межах 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбудеться спеціальна програма “Кращі європейські фільми від ОМКФ”. Покази фільмів пройдуть в Одесі в кінотеатрі MULTIPLEX в ТРЦ Gagarinn Plaza з 1 по 30 серпня.

До програми увійшли фестивальні хіти, серед яких учасники та лауреати Каннського, Берлінського, Венеційського та інших міжнародних кінофестивалів. Зокрема, на глядачів чекають покази 40 фільмів, серед них «Сіссі», «Трикутник Смутку», «Скромна чарівність буржуазії» і навіть повна версія «Незворотності».

Найближчим часом буде відкрито продаж квитків на покази у Чернівцях та Одесі, квитки коштуватимуть у середньому 50-100 гривень.

Стежити за новинами ОМКФ можна на сайті та на фейсбук-сторінці фестивалю. Або ж у новинах нашого онлайн-журналу 🙂