Народження дитини – це не лише історія появи нового життя, а й унікальна історія змін, що відбуваються з жіночим тілом. Одні захоплюються його силою, другі журяться через безповоротні зміни й «невідповідність стандартам», у третіх немає бажання навіть підійти до дзеркала.

Що ж відбувається з жінкою після вагітності, пологів і грудного вигодовування, як прийняти нову себе та швидко, ефективно й безпечно повернутися у форму? Про ці актуальні для кожної породіллі питання ми поспілкувалися з експертами та відомими мамами.


СЕРЙОЗНЕ ЖІНОЧЕ ВИПРОБУВАННЯ
Корекція жіночого тіла, пластична хірургія
Хірург клініки Nove Tilo Анна Хоріна презентує гостям можливості корекції жіночого тіла

Народження дитини буквально позначається на жіночому тілі. Ще під час вагітності з’являється додаткова вага, м’язи втрачають тонус, а шкіра – пружність. Перебудовується гормональний фон, знижується імунітет і зміщується центр ваги.

Для багатьох жінок фізіологічне завершення вагітності – серйозне випробування для здоров’я й зовнішності.

Тіло дійсно змінюється під час вагітності та після пологів, але ж природою передбачене і його відновлення

“Якщо готувати своє тіло ще до зачаття, тоді й відновлення відбуватиметься швидше та безпечніше. Але часто жінки починають про це думати, побачивши дві смужки на тесті, і от тоді в них починається паніка.

Я всім рекомендую займатися хоча б фізкультурою, найпростішими вправами задля зміцнення м’язового корсета та м’язів малого таза. Тоді й виносити, народити та відновитися буде значно легше», – коментує та дає свої рекомендації мама чотирьох донечок, фітнес-тренерка і блогерка Юлія Черницька.


ПРИРОДНЕ ВІДНОВЛЕННЯ
Повернення краси після народження дитини, естетична хірургія
Фахівці клініки Nove Tilo завжди знайдуть оптимальне рішення, як повернути жінці красу після народження дитини

Багатьом жінкам складно прийняти зміни, особливо на тлі «ідеальних» фігур зірок та інстамам, які з пологового будинку ледь не одразу виходять на бігову доріжку. Але лікарі попереджають, що жорсткі дієти й виснажливі тренування можуть поставити під загрозу здоров’я мами та малюка, а пластику не рекомендують робити до завершення лактації та нормалізації гормонального фону. Замість того, щоб відчайдушно намагатися «швидше повернутися у форму», краще сконцентруватися на післяпологовому відновленні. За дев’ять місяців тіло виконало неймовірну роботу, і тепер йому потрібен час, щоб зцілитися.

Природа подбала, аби жіноче тіло самостійно відновлювалося протягом першого року після народження малюка

Перші 1,5-2 місяці підуть на те, щоб загоїлися рани, зійшли набряки, внутрішні органи стали на місце. Після консультації з лікарем можна додати спорт.

Починати варто не з тренувань у залі, а з дихальних практик, зміцнення м’язів тазового дна й славнозвісних 10 000 кроків. Поступово можна додати плавання, масаж, легкі пробіжки, йогу й силові вправи. Фізична активність має не виснажувати, а допомагати залишатися в ресурсному стані. Збалансоване харчування – давати енергію та забезпечувати потрібними вітамінами й мікроелементами. А сон – стати пріоритетом номер один.


ШЛЯХ ПРИЙНЯТТЯ
Відновлення тіла після народження дитини, пластична хірургія
В клініці Nove Tilo допоможуть молодим мамам відновити форму

Психологи радять жінкам, що народили, починати шлях до свого нового тіла з прийняття й подяки. «Це нормально – відчувати змішані почуття до тіла, яке хоч і подарувало дітей, але забрало впевненість, відчуття сексуальності й молодість, – пише у своєму телеграм-каналі Body Neutral Zone Юлія Лапіна, лікарка клінічний психолог та авторка книги «Тіло, їжа, секс і тривога». – Не обов’язково любити зміни в тілі, але важливо навчитися ставитися до нього нейтрально».

За словами Юлії, народження дитини – це достатньо різкі зміни, що відбуваються значно швидше за вікові. Вони можуть травмувати психіку й спровокувати післяпологову депресію. Нав’язані стандарти краси, осуд і заклики швидше повернутися у форму тільки забирають у жінки сили й додають переживань у найскладніший період материнства.

З нею згоден і співзасновник та пластичний хірург клініки Nove Tilo Олег Тимофій: «Випадки, коли жінка хоче змінити зовнішність не зі своєї ініціативи чи з медичних показань, а через чиїсь нав’язування, не поодинокі. Мені вони дуже не подобаються. В такому разі я відкладаю операцію і даю жінці можливість та час подумати. Але якщо вона народила й вигодувала дітей і сама хоче покращити форму грудей, бо, як говориться, малюки «з’їли груди», та й чоловік її підтримує, тоді я з радістю допоможу».

Нікому не дозволяйте змушувати вас почуватися некомфортно тільки тому, що ваше тіло не відповідає чужим стандартам

У цьому нас підтримує лікарка акушер-гінеколог, багатодітна мама та блогерка Карина Грек: «Тіло з плином часу, в тому числі, й у процесі старіння не може не змінитися. Вікові зміни або зміни після пологів будуть у будь-якому разі. Хоч як би ми намагалися омолоджувати обличчя та інші частини тіла, це ніяк не змінить наш біологічний вік.

Особисто для мене велика радість, що моє тіло змінилося завдяки появі на світ трьох чудових дітей, які є невіддільною частиною мене.

Не секрет, що красиве та підтягнуте тіло в рекламі часто використовується для збільшення продажів.

Але скажу, що важливо бути вдячною тілу за життя, тоді воно буде здоровим і в гармонії».


ШЛЯХ ЗМІН
Клініка Nove Tilo, корекція грудей, живота, стегон
В клініці Nove Tilo пропонують ефективні процедури з корекції грудей, живота, стегон, які зазнали змін після пологів

На жаль, не всім вдається відновитися після пологів природним шляхом або змінити ставлення до свого тіла.

«Буває, що тіло жінки практично не змінюється після пологів, але це щасливі винятки. Найчастіше щось страждає: або груди, або живіт, або ноги, – поділилася досвідом лікарка пластичний хірург клініки Nove Tilo Анна Хоріна. – Якщо ви відчуваєте дискомфорт і вважаєте, що ваше тіло потребує корекції, можна повернути йому бажаний вигляд за допомогою моделюючого масажу, косметологічних процедур або пластичної хірургії. Найважливіше, щоб ви почувалися впевнено».


КРАСА І МИСТЕЦТВО
Презентація художньої виставки, клініка Nove Tilo
Відомі українські мами-блогерки на презентації художньої виставки в клініці Nove Tilo

Днями в холі столичної клініки естетичної медицини було відкрито виставку, яка покликана показати: будь-яка жінка красива як до народження дитини, так і після.

«Мистецтво – будь-яке: живопис, фотографія, пластична хірургія – це завжди можливість сказати щось важливе через естетику. Нашим проєктом ми хочемо продемонструвати, що тіло жінки, яка дала життя – і навіть не одне, прекрасне в усіх нових формах. Воно добре попрацювало, тому до нього треба ставитися з повагою», – розповіла про концепцію співорганізаторка виставки Наталя Ткаченко, авторка Spilne Art – першої в Україні онлайн-платформи, що робить мистецтво доступним.

“Ми вирішили стати місцем, де мистецтво зустрічається з людьми”, – зазначив співзасновник та пластичний хірург клініки Nove Tilo Віктор Ющенко

“Ми прагнемо бути не просто клінікою, що допомагає мамам залишатися красивими та здоровими, а місцем, де через мистецтво можна говорити. Ми, пластичні хірурги, також свого роду художники, для нас кожен пацієнт – це завжди індивідуальна робота, яка оцінюється навіть суворіше. Ми раді дарувати людям приємні емоції від нового тіла, нової зовнішності, від мистецтва. Все, що ми робимо, ми робимо задля примноження краси», – розповів Віктор Ющенко, співзасновник та пластичний хірург клініки Nove Tilo.


ПРИЙНЯТИ ЧИ ДІЯТИ?

На це питання можете відповісти тільки ви. Єдина можлива правильна відповідь – це щаслива мама та її діти. А що для цього треба і чи треба щось, кожна представниця прекрасної статі вирішує самостійно.

Якщо після народження ви почуваєтеся щасливою, задоволені своїм тілом і своєю новою роллю – чудово! Бажаємо, щоб ця взаємна любов тривала завжди.

Якщо ви відчуваєте дискомфорт і щоразу, дивлячись на себе наодинці в дзеркало, щось не дає вам спокою, – звертайтеся до професіоналів. Адже всі ми знаємо, щаслива мама – щасливі всі навколо.