Про таке важко писати… Загибель кожного українського захисника, кожного українського громадянина – і жінки, і чоловіка, і цивільних, і військових – це біль, горе для рідних, втрата для побратимів та посестер, друзів. Ми б хотіли, щоб нарешті такі сумні звістки перестали надходити. Але… В останні дні весни пішли у засвіти ще дві захисниці.


КАТЕРИНА ЗАКОРЕЦЬКА
головна сержантка
Фото зі сторінки Люботинської міської ради

Катерина виконувала бойове завдання. Загинула внаслідок ракетного удару. Як повідомили у Люботинській міській раді, ця героїчна жінка у Збройних Силах з 2013 року. Спершу у складі 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ служила в зоні АТО. З початку повномасштабного вторгнення виконувала складні операції, захищаючи небо над Харківщиною.

У неї лишився восьмирічний син та мама…


ІРИНА ЦИБУХ
парамедикиня
Фото: з фейсбук-сторінки батальйону «Госпітальєри»

Ірина загинула під час ротації на Харківському напрямку. Про це повідомили в медичному добровольчому батальйоні «Госпітальєри», в якому служила Ірина з позивним Чека.

До лютого 2022 року вона працювала на телеканалі «Суспільне», але з 2015 року як «Госпітальєрка» їздила на Схід України. Минулого року Ірина Цибух увійшла до списку «Української правди» «УП 100. Сила жінок» і отримала від Президента України орден «За заслуги».

1 червня у неї мав бути день народження. Виповнювалося лише 26…

На своїй фейсбук-сторінці “Госпітальєри” написали: “Чека говорила: «Єдиний вибір про свободу в країні, де йде війна… єдина історія про волю в цьому контексті – це боротьба за цю волю».

«Я нещодавно зрозуміла, що цей тренд на те, що ми всі скоро умремо, він досить високо вже звучить, і всі готуються рано чи пізно десь загинути. А коли маєш можливість повертатись до цивільного життя, то ти бачиш, що – окей, можливо пожити це теж може бути тенденцією непоганою. Я просто сама для себе це відкрила. І почала думати – ого, можна ще й пожить!»

«Хочу дітей. Хочу будинок. Хочу садити помідори… але війну закінчити найважливіше».

«Війна – найгірше місце, де я колись була, але вона дає квиток у справжнє життя, у світ непідробної незалежності, вона таврує знання про скороминущість існування».

Світла пам’ять дівчатам. Слава нашим Героїням і Героям.