Галина Федишин: майже 2 роки полону, звільнення й заручини
Вони разом обороняли Маріуполь, пройшли пекло, але не втратили віру, кохання й розчулили освідченням
Вони разом обороняли Маріуполь, пройшли пекло, але не втратили віру, кохання й розчулили освідченням
Фото Галини Федишин – тендітної дівчини-морпіха – 3 січня 2024 року облетіло всі медіа. Вона – одна з п’ятьох жінок і 230 військовополонених, звільнених у цей день з російського полону. І вона – остання жінка-морпіх, визволена із застінків ворога.
Галині 28 років, вона – військова медикиня з Івано-Франківщини, закінчила Звягільський фаховий медколедж. Як розповіла «Суспільне. Житомир» директорка соціально-психологічної служби цього навчального закладу Ніна Мороз, Галина з 2015 року у групі студентів-добровольців допомагала медперсоналу одного з військових шпиталів Житомирщини. «Після закінчення медколеджу Галинка повернулася додому і стала на облік у військкоматі. Рік вона оббивала їхні пороги, бо її не хотіли брати — вона маленька, худенька. Але врешті вона досягла свого і її взяли в бригаду”, — згадує пані Ніна.
Ця мініатюрна дівчина стала єдиною дівчиною морпіхом, бойовою медикинею 36-ї Окремої бригади морської піхоти. Галина Федишин обороняла Маріуполь, завод Ілліча, Азовсталь – важко уявити у страшному сні все, що їй довелося пережити.
Майже ДВА роки жаху й невідомості. Як повідомили у Генеральному Штабі ЗСУ, кілька разів нелюди вдавали, що вивозять її на обмін і повертали знову в пекло, в місце ув’язнення. Ворог влаштовував Галині садистське, нелюдське знущання. За все. За те, що вона українка, захисниця і за те, що вона попри все принципово розмовляла українською мовою.
За словами Ніни Мороз, увесь час полону від Галини не було звісток. Але напередодні Різдва цій героїчній дівчині дозволили зробити відеодзвінок батькам. «Вона говорила сміло і не боялася – наша мужня дівчинка», – згадує її викладачка.
Не зламалася, не втратила віру і нарешті таки усміхається. Звільнена. Схудла, виснажена, знесилена. Але незламна. І щаслива – нарешті побачила коханого Миколу, який теж був у полоні.
Читайте також: Жінки Івана Франка: три кохання, кілька захоплень й один шлюб
«Пара українських морпіхів показала, що справжні почуття не знають перешкод, навіть коли це — пекло на землі. Вони разом пройшли бої за Маріуполь, витримали випробування полоном та довгу розлуку, але їхні серця ні на мить не припиняли битися в унісон. Їх почуття та відданість один одному стали символами непереможної віри і надії. Їхня любов — це всеосяжне світло, що перемогло темряву найтяжчих часів! Ваша історія — натхнення для всієї країни», — написав командир 36-ї окремої бригади морської піхоти, захисник Маріуполя Сергій “Волина” Волинський, поділившись щемливим відео цієї героїчної пари – Галини Федишин та Миколи Гриценяка.
Многая літа! Слава Героям! Маємо ще одну щемливу історію кохання, впевнені, теж розчулить: Історія кохання: пара з відомого фото, яка побралася під час війни.