Класна річ: жіночий щоденник з арттерапією, психопрактиками і марафоном антибуденності
Називається «Моя нова історія», не залежить від дат і має «петриківські» мандали
Називається «Моя нова історія», не залежить від дат і має «петриківські» мандали
Так, знаємо, щоденниками зараз не здивуєш: ділові записники, річні планери, календарні органайзери – що хочеш. Але щоденник «Моя нова історія» нас справді здивував. По-перше, це чи не перший в Україні суто жіночий щоденник – від дизайну до змісту. По-друге, він україномовний і створений проєктом «Читай українською», який розвиває україномовне книгодрукування. І, по-третє, щоденник створили самі жінки – Неля Раіна та Наталія Тищенко, добре розуміючи, що кожній з нас потрібно від подібних записників.
Розповідають, як шукали собі функціональний щоденник – такий щоб було цікаво та зручно вести і без прив’язки до року. «На перший погляд, вибір був більш як достатнім – є чимало планерів з яскравою обкладинкою, а також видань, які обіцяють допомогу з постановкою цілей, освоєнням нових корисних звичок і навіть вивченням іноземної мови! На практиці ж більшість виявилася звичайними блокнотами з порожніми сторінками», – згадують Неля і Наталія. Тому вирішили: якщо ідеального щоденника для жінок досі не існує, потрібно його створити. І створили! 🙂
Власне, «Мою нову історію» щоденником у традиційному розумінні не назвеш. Це «10 в одному»: твій особистий експерт з планування, арттерапевт, психолог, порадник і в чомусь навіть контролер 🙂 Щоденник оцінять і студентки, і бізнес-леді, і творчі натури, як ми в редакції «Українок». Він об’єктивно класний, і ось чому…
Він не для механічних «нагадувалок» на кшталт «понеділок, 14.30 – нарада, середа – заплатити за садок, неділя – д/н свекруні, купити їй шалик». Хоча й це в щоденник звісно можна записувати – для цього теж є окремі аркуші. Але «Моя нова історія» – більше для роботи з собою, а не з календарем. Він для того, щоб керувати своїм життям, а не плисти за течією. Тут 176 сторінок і жодної порожньої: замість класичного поділу на місяці-дні щоденник має чотири розділи:
У цьому записнику стандартний місяць має не лише планер на 4 тижні. Він доповнений тим, що дійсно допоможе перетворити ці тижні на «нову історію». Наприклад, трекер корисних звичок – щоб нарешті привчитися пити щогодини склянку води або вчити по слову в день англійською.
Є також «щоденник думок»: втішило щось чи «дістало» – можна виплеснути на папері. Є навіть «марафон антибуденності» з переліком класних справ, які урізноманітнять вічні перегони «робота-магазин-садочок-школа-дім».
Він піднімає настрій вже самим колоритом – обгортка кольору тіфані, кольоровий дизайн сторінок: гортаєш – і березнева сірість за вікном здається яскравішою.
Окрім візуального ефекту щоденник має ще й психотерапевтичну «дію». В кожному розділі є психологічні практики – прості і швидкі методи самодопомоги. Втомлена, затуркана, «нічого не хочеш» – береш щоденник, відкриваєш, скажімо, на «вправі» швидкої підзарядки «Сяй, сонце, сяй!», виконуєш її – і внутрішні батарейки знову заряджені. Це займає кілька хвилин, але це саме ті кілька хвилин для себе, яких жінці постійно бракує.
А ще щоденник «Моя нова історія» – це про творчість! До видання увійшли роботи відомих українських художниць – Катерини Криволап, Марини Саркісян, Анастасії Чуднівець, Євгенії Кушнір. Їх малюнки – це українські мандали – петриківський розпис, намальований по колу. Загалом 12. На їх основі дизайнерка Анна Мачинська розробила розмальовки – теж 12. Цілюща арттерапія! Краща за валеріану 🙂 Давно доведено, що під час малювання просто забуваєш про всі свої «нерви». Єдине «але»: велика спокуса сісти і розмалювати всі мандали одразу – настільки вони красиві і… магнетичні 🙂
Хоч у грудні, хоч у червні. Він розрахований на 12 місяців, але не прив’язаний до конкретного року чи конкретного календаря з датами. «Моя нова історія» призначена для ширшого, важливішого – для змін, руху, дій: планомірних, але творчих, за зручним конкретній жінці ритмом і графіком. От ми завдяки щоденнику почали свою «нову історію» з березня – головне, що почали, і яка різниця, коли 🙂
Весь дохід з продажів спрямовується на рахунок проєкту «Читай українською», який розвиває україномовне книгодрукування. Тобто користуючись щоденником, ми робимо добре діло – підтримуємо нашу книгу.
Втім, перелічене – суто практичні плюси щоденника. А він має одну значно важливішу «особливість» – усвідомлення…
Своєю неприв’язанністю до дат щоденник вчить розумінню, що Новий рік чи понеділок нічого не змінять – змінюватись потрібно самостійно. Своїми творчими завданнями і практиками він нагадує, що будні не повинні бути сірими. «Кожною сторінкою це видання служить єдиній меті – допомогти жінці жити тут і зараз, усвідомлено, повноцінно», – кажуть Неля Раіна та Наталія Тищенко. І ми в редакції «Українок» завжди до цього закликаємо – нумо писати свою «нову історію»! Просто зараз – в новому щоденнику!
Приємний бонус для читачок! 🙂
При замовленні щоденника за посиланням вкажіть у коментарі або в розмові з консультантом промокод УКРАЇНКИ2021 і отримайте щоденник за ціною 250 грн замість 290 грн.