Фільм “Стрічка часу” Катерини Горностай на Берлінале приймали 10-ти хвилинними оваціями
Це перший український документальний фільм за майже 30 років, який увійшов до основного конкурсу кінофестивалю
Це перший український документальний фільм за майже 30 років, який увійшов до основного конкурсу кінофестивалю
На Берлінському кінофестивалі – Берлінале – відбулася прем’єра фільму “Стрічка часу” української режисерки Катерини Горностай. Що прикметно: за два дні до цього Катерина народила сина – первістка. Фільм розповідає про шкільне життя у Черкасах, Харкові, Бородянці та Бучі на Київщині під час війни. Важливо, що у складі творчої команди фільму половина – жінки: продюсерки Ольга Брегман та Наталія Лібет, виконавча продюсерка Зоя Литвин, копродюсерка Маріон Гут (Люксембург), серед героїнь фільму — в.в. о. директора литовсько-українського ліцею № 1 у Бородянці Світлана Попова, учениця Ольга Бригінець.
Прем’єра “Стрічки часу” на Берлінале, повідомляє «Суспільне Культура», зібрала не лише глядачів фестивалю та творчу групу, а й групу підтримки українців, які з прапорами вишикувалися вздовж червоного килима, підтримуючи український фільм.
Катерина Горностай теж відвідала прем’єру, з новонародженим синочком залишився у лікарні тато – режисер монтажу “Стрічки часу” Нікон Романченко. Команда фільму зазначає, що це перший випадок появи малюка учасниці на світ під час кінофестивалю.
Для Катерини Горностай фільм важливий ще й тому, що “Стрічку часу” вона присвятила пам’яті свого молодшого брата Максима Горностая, який загинув на сході України 2023 року
“Під час роботи над звуком у нашому фільмі я згадала — голоси птахів заспокоюють психіку. Це неймовірний ефект зашитий в природу людини. Наші предки саме за пташиними піснями визначали, що ця місцевість безпечна, адже птахи затихають при наближенні хижака. Коли ми знімали наш фільм, ми записали голоси різних птахів в усіх містах, де побували в Україні. І ми хочемо, щоб птахи співали в Україні і надалі, і наша батьківщина стала безпечним місцем. Впевнена, це наша спільна мрія”, — цитує «Суспільне Культура» промову Катерини Горностай після показу фільму.
Вітаємо Катерину і наше українське кіно з прем’єрою важливого фільму на міжнародній арені. Мріємо, коли по всій Україні ми будемо чути спів птахів замість дронів та ракет.