Команда та герої фільму “Стрічка часу” на червоній доріжці Берлінале, 20 лютого 2025 року. Євгенія Гапон/”Суспільне Культура”

На Берлінському кінофестивалі – Берлінале – відбулася прем’єра фільму “Стрічка часу” української режисерки Катерини Горностай. Що прикметно: за два дні до цього Катерина народила сина – первістка. Фільм розповідає про шкільне життя у Черкасах, Харкові, Бородянці та Бучі на Київщині під час війни. Важливо, що у складі творчої команди фільму половина – жінки: продюсерки Ольга Брегман та Наталія Лібет, виконавча продюсерка Зоя Литвин, копродюсерка Маріон Гут (Люксембург), серед героїнь фільму — в.в. о. директора литовсько-українського ліцею № 1 у Бородянці Світлана Попова, учениця Ольга Бригінець.

Прем’єра “Стрічки часу” на Берлінале, повідомляє «Суспільне Культура», зібрала не лише глядачів фестивалю та творчу групу, а й групу підтримки українців, які з прапорами вишикувалися вздовж червоного килима, підтримуючи український фільм.

Катерина Горностай теж відвідала прем’єру, з новонародженим синочком залишився у лікарні тато – режисер монтажу “Стрічки часу” Нікон Романченко. Команда фільму зазначає, що це перший випадок появи малюка учасниці на світ під час кінофестивалю.

Команда та герої фільму “Стрічка часу” сфотографувалися з прапором з фронту, Берлін. Фото: Євгенія Гапон/”Суспільне культура”

Для Катерини Горностай фільм важливий ще й тому, що “Стрічку часу” вона присвятила пам’яті свого молодшого брата Максима Горностая, який загинув на сході України 2023 року

Катерина Горностай (у центрі) та героїня фільму Ольга Бригінець (зліва) у залі під час прем’єри “Стрічки часу” у Берліні. Фото: Аліна Рудя/”Суспільне Культура”

“Під час роботи над звуком у нашому фільмі я згадала — голоси птахів заспокоюють психіку. Це неймовірний ефект зашитий в природу людини. Наші предки саме за пташиними піснями визначали, що ця місцевість безпечна, адже птахи затихають при наближенні хижака. Коли ми знімали наш фільм, ми записали голоси різних птахів в усіх містах, де побували в Україні. І ми хочемо, щоб птахи співали в Україні і надалі, і наша батьківщина стала безпечним місцем. Впевнена, це наша спільна мрія”, — цитує «Суспільне Культура» промову Катерини Горностай після показу фільму.

Вітаємо Катерину і наше українське кіно з прем’єрою важливого фільму на міжнародній арені. Мріємо, коли по всій Україні ми будемо чути спів птахів замість дронів та ракет.