Зміни у законодавстві, ухвалені українським парламентом, включають важливі обмеження для захисту від домашнього насильства. Зокрема, ухваленим законопроєктом N10249 вносяться зміни до статей 110 та 111 Сімейного кодексу України. Згідно з ними, подружжю дозволяється розлучатися під час вагітності дружини та впродовж першого року життя дитини, що до нині було заборонено. Нововведення спрямоване на захист прав жінок і дітей.

Також зміни до Сімейного кодексу забороняють проведення примирення, коли один з подружжя вчиняє або вчиняв домашнє насильство. Окрім цього, медіація не може застосовуватися у справах, що стосуються насильства та домашнього насильства.

Народна депутатка України, голова підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу  Інна Совсун на своїй фейсбук-сторінці наголосила на важливості цього закону: «Якщо в сім’ї є насильство, а жінка не може піти від чоловіка й претендувати на аліменти, бо дитині лише пів року, це точно не захист прав дитини. Чому держава змушує когось залишатися в стосунках?». Вона також зауважила, що подібні обмеження є пережитком минулого, який суперечить принципам особистої свободи.

Закон  отримав підтримку і серед громадських організацій, що захищають права жінок, адже він забезпечує більшу гнучкість і можливість ухвалювати самостійні рішення у складних життєвих ситуаціях.