«Закон маятника» або як швидко погасити скандалістів
Перекладаємо фізичні закони на людські стосунки
Перекладаємо фізичні закони на людські стосунки
Занотовуймо, дівчата, “закон маятника“. Якщо, звісно, хочемо швидко погасити скандалістку чи прискіпливу колегу чи маму, яка знову причитає і повчає, чи чоловіка, який чогось «прийшов тут і чіпляється».
Що в таких випадках зазвичай відбувається? Тільки чесно. Внутрішній голос завжди підбурює: «А ти візьми і скажи все, що думаєш!». І ти говориш. Але не зупиняєш, а навпаки лише розкручуєш сварку.
Подруга часто застерігає: «Не заводься і просто не реагуй!» І ти не реагуєш. Але всередині все кипить і наступного разу таки вибухає.
А закон маятника, який сформулювали психологи, радить… змінити траєкторію коливання. В емоціях все, як у фізиці. Реагуючи криком на крик, претензією на претензію, ми підштовхуємо маятник до ще більших коливань і даємо йому силу розгойдуватися ще більше. Не чіпаєш його – він впевнено продовжує свій рух. І лише нестандартна і протилежна до його траєкторії дія уповільнить хід маятника, і він почне зупинятися – сам.
«Наїхала» колега – посміхніться і пригостіть шматочком шоколаду «підсолодити важкий для всіх день».
Невгамовну маму зупиніть несподіваною розповіддю про останні плітки з роботи: «Слухай, забула тобі розказати! Уявляєш, наша шефиня…».
Ну а чоловіка просто… чмокніть несподівано в ніс – увесь його маятниковий негативний резонанс одразу «зависне».
А самі зараз зробіть собі кави і повторіть подумки закон – як у школі перед фізикою. Тільки фізика зараз – фізика життя…