Картина “Любов. Триптих”, Федір Кричевський

А ви знали, дівчата, що поцілункам ми завдячуємо… щуру і що колись за поцілунки могли стратити? Зібрали кілька цікавих фактів про цей приємний прояв почуттів – просвіщаємося 🙂

.1.

День поцілунків вперше з’явився у Великобританії у XIX столітті і називався World Kissing Day. Офіційним міжнародним святом він став лише наприкінці минулого сторіччя і затверджений самим високоповажним ООН!

.2.

Під час поцілунку дві третини людей схиляють голову вправо. Науковці пов’язують це з… материнською утробою – в ній плід теж найчастіше схиляється головою саме вправо.

.3.

Картина “Поцілунок”, Франческо Аєц

У процесі цілування працюють 146 м’язів: 34 лицьових та 112 м’язів тіла. При цьому спалюються 2-3 калорії за хвилину. Ну ви зрозуміли, як худнути? 🙂

.4.

Поцілункам ми маємо завдячувати… щуру. Принаймні так вважають вчені Токійського університету, які виявили схожих на людей за генетичним набором щуроподібних істот Eomaia scansoria. Вони начебто жили між 75 і 125 мільйонами років тому і спеціально терлися носами, щоб передати свої феромони і сигналізувати про свої інтимні бажання. Як люди тепер.

.5.

Поцілунки були заборонені як причина поширення хвороб на початку XV сторіччя в Англії. А в XVI столітті в Неаполі за поцілунки в громадських місцях могли ще й стратити.

.6.

Картина “Поцілунок”, Густав Клімт

Найдовший поцілунок належить Эккахайе та Лаксані Тіранарате з Тайланду, яких навіть внесено до Книги рекордів Гіннеса за 58 годин 35 хвилин і 58 секунд пристрасті “губи в губи”. А найгарніший, найчуттєвіший – на картині Густава Клімта “Поцілунок”, історію цієї картини розповідаємо тут.

.7.

Поцілунок у Голлівуді в 1930-х роках міг тривати не більше трьох секунд – «межа пристойності».

.8.

Поцілунок дружини перед виходом чоловіка на роботу продовжує його життя на 5 років у порівнянні з нежонатими й тими, кого жінки не цілують «на доріжку». Чиста правда! Хоч ми й не знайшли з цього приводу жодного «дослідження американських вчених» 🙂 Тому мерщій, дівчата, цьомкніть свого коханого, поки ще товчеться в коридорі – зробіть його довгожителем.

.9.

На фото – епічний поцілунок Рета Батлера і Скарлет, який визнано одним із найкращих поцілунків у світовому кінематографі.

Чи цікаво вам, як це цілувалися, пестилися, любилися наші предки? Тоді мерщій читайте нашу статтю: «Келих цноти»: давні інтимні звичаї українців