«Відновлюємо Україну разом»: у Києві презентовано проєкт зі створення експертної платформи для роботи над повоєнним відновленням
Проєкт презентувала мережа захисту національних інтересів «АНТС» за підтримки Європейського союзу
Проєкт презентувала мережа захисту національних інтересів «АНТС» за підтримки Європейського союзу
Проєкт «Відновлюємо Україну разом» започаткований ГО АНТС за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його завдання – надати експертну підтримку для роботи над планами відновлення України, особливо в тих сферах, де бракує експертизи чи фокусу уваги. Серед головних напрямків діяльності проекту – налагодження ефективних процесів взаємодії між усіма зацікавленими сторонами: органами державної та місцевої влади, міжнародними донорами та партнерами, експертними та професійними спільнотами, представниками громадянського суспільства.
Першою подією, організованою у рамках проєкту, став Форум «Сильні як земля: наближаємо перемогу». У ньому взяли участь, зокрема, народні депутати України, представники МКіП, Кабінету Міністрів, Мінвідновлення, Асоціації міст України, Всеукраїнської Асоціації ОТГ, МВФ, OECD, Інституту громадянського суспільства, JICA, ЄБРР, посольств Швеції, Японії, Великобританії та США в Україні, бізнес спільнот, культурні та громадські активісти, медіа.
Під час чотирьох панельних дискусій вони обговорювали найактуальніші проблеми, пов’язані з повоєнним відновленням України : “Бачення процесів відновлення на національному та міжнародному рівнях”, “Голос громад”, “Голос донорів” та “Голос бізнесу”.
На переконання в усіх учасників Форуму, Україна має відродитися з важких випробувань війни країною з сильними демократичними інституціями, верховенством права, модерними економікою, наукою та культурою, розвинутим громадянським суспільством і високими стандартами життя – готовою до повноправного членства в ЄС та НАТО. Спікери форуму також прогнозують величезну роль у повоєнній відбудові саме місцевих громад. Тому налагодження партнерства держава – громади – приватний сектор має стати пріоритетом, адже це – одна з основних запорук успіху відновлення України.
Під час форуму оголосили про упровадження з 1 квітня в пілотному режимі Системи цифрового управління відбудовою України – Rebuild Ukraine digital management (RUDM). Як зазначив співзасновник Коаліції RISE Ukraine Open Contracting Partnership Віктор Нестуля, ця система буде пов’язана із відповідними державними реєстрами і допоможе ефективно розробляти і моніторити інфраструктурні проєкти.
Учасник Форуму – Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі поділився із гостями досвідом повоєнного відновлення Японії. Він нагадав, що цей процес його країна базувала на деолігархізації, земельній реформі та створенні сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу, який і дотепер є рушійною силою японської економіки.
Повноцінне культурне та мистецьке життя має стати ще одним пріоритетом, не менш важливим, ніж відбудова житла.
Коментуючи результати форуму, координаторка проєкту «Відновлюємо Україну разом» Наталія Форсюк зазначила: «Сьогодні ми зустрілися з представниками різних регіонів України, щоб почути їх думки та знайти точки дотику у найбільш проблемних питаннях майбутнього відновлення. Наш наступний крок – детальне дослідження запитів органів влади, фахівців та суспільства на експертну підтримку, допомога у напрацюванні необхідних рішень та нормативно правових актів для їх реалізації».
Більше про подію можна дізнатися за посиланням.
Для довідки. Мета мережі захисту національних інтересів «ANTS» – сформувати бачення України у 2030 році та допомогти новому поколінню українських політиків реалізувати його, повністю підготуватися до членства в НАТО та ЄС до 2029 року та поділитися цим досвідом на регіональному рівні.