Щодня війна проти рашизму залишає по собі слід – і у фотографії також. Тисячі кадрів, гігабайт і мільйони переглядів – воєнної хроніки, емоцій, людей, подій, деталей. Усі варті уваги, усі будуть збережені задля історії про нашу героїчну боротьбу, задля пам’яті про важливі моменти і задля покарання рашистської нечисті. Ми виділили 10 фото, які найбільше вразили нашу редакцію за останній тиждень. Якісь зроблені значно раніше, але нам на очі потрапили лише недавно. І вразили, розчулили, розлютили…

Хочемо подякувати фоторепортерам і вибачитися, що під кількома кадрами не вказані автори – на жаль, не змогли найти. Обов’язково додамо, якщо ви зголоситеся та повідомите.


Біля мами

Шестирічний хлопчик Влад з Бучі ледь не щодня носив зі старшим братиком Вовою їжу на могилу мами. Вона загинула від обстрілів під час рашистської окупації. Але це не роз’єднало хлопчиків із найріднішою людиною на світі. Вони приносять їй цукерки, консерви, кладуть просто на землю і сидять так поруч із хрестом. Переживають, «щоб мама не була голодна».


Перша шпальта

Після трагедії у Бучі художник Шо Сібуя стилізував першу шпальту одного з найвідоміших видань світу The New York Times під чорний пакет з тілами загиблих українців. Разючий кадр, глибокий зміст…


Обстріл

На фото жінка одразу після обстрілу залізничного вокзалу в Краматорську. Поранена, серед десятків тіл загиблих українців…


Евакуація

Жінка в автівці з розтрощеним від обстрілів лобовим склом під час евакуації з місця бойових дій.


Людський потік

Українці, що прибули на Львівський залізничний вокзал, що став найбільшою точкою приймання та розселення переселенців та біженців з гарячих точок України.

Фото: wsjphotos


Шість торбинок

Мама з донькою з міста Слов’янськ Донецької області чекають автобуса, аби відправитися в евакуацію.

Фото: Petros Giannakouris / AP / Scanprix / LETA


Хрест війни

Могила на Київщині вбитої рашистами людини. Замість хреста – автомобільний номер. За ним намагаються знайти родичів загиблого та ідентифікувати.

Фото: Сергій Кондратенко


Біль

Поліціянтка під час евакуації мешканців Ірпеня на Київщині. Не стрималась від побаченого болю, емоцій…

Фото: AP | Vadim Ghirda


Людяність

Літня жінка рятується від обстрілів рашистів на Київщині. Зі своїм котиком. Міцно притискаючи його до себе.

Фото: Сергій Михальчук


Кладовище

Поховання загиблих в Ірпені. Свіжі могили. Нова ділянка старого кладовища.

Фото: David Guttenfelder / NY Times

Робота фоторепортера під час війни ризикована й відважна. Серед таких сміливців і відома фотографка, засновниця проєкту “Важлива” Катерина Крючкова. З першого дня війни вона створює фотоісторії про наших захисників і захисниць. Як їй це вдається, читайте в інтерв’ю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: