20 речей, що вбивають стосунки
Список, який варто прочитати і чоловікам, і жінкам
Список, який варто прочитати і чоловікам, і жінкам
Кохання – це не те, що показують у кіно. Воно не складається з самих тільки романтичних побачень та поцілунків. Щасливі стосунки – це праця, заснована на взаємній повазі й терпінні. Але гармонію легко зламати… Спитали у себе самих, “допитали” коханих, розпитали друзів і склали список 20 речей, які руйнують стосунки…
Ідеальних людей не буває. Але не варто плутати звички та риси характеру. Є речі, які людина не може в собі змінити, скільки б ви їй не дорікали. Тому не плутайте розкидані по будинку шкарпетки (звичка) і загублену вп’яте за сезон парасольку (неуважність – риса характеру).
Добре, якщо ви знайомі з батьками обранця чи обраниці, а вона чи він – з вашими. Ще краще, коли вони дружать. На жаль, так буває не завжди. Зять може не подобатися потенційній тещі, а невістка – майбутній свекрусі, однак це не має впливати на стосунки всередині пари. Не допускайте неповаги батьків до вашого вибору й не змушуйте кохану людину їх відвідувати, якщо їхні стосунки не складаються. Нічого, окрім зіпсованого настрою, це не обіцяє.
Дивно, як швидко гаджети перетворилися з помічників на розлучників. Замість того, щоб насолоджуватися спілкуванням з коханим чи коханою, ми говоримо по телефону, пишемо SMS, сидимо в соцмережах. Звісно, часом бувають справді важливі справи, але, зрештою, немає нічого важливішого за близьку людину.
Ніколи, чуєте, ніколи не з’ясовуйте стосунки у громадських місцях. Ви збентежите не лише свого партнера, а й оточуючих.
Розбіжності неминучі. Рано чи пізно будь-яку пару спіткають конфлікти й перешкоди, і це нормально. Сварки – частина щасливих взаємин. Але за однієї умови: не переходьте межі. Не ображайте один одного, не ставте свою образу вище за партнера і пам’ятайте, що немає конфлікту, який не можна було б вирішити шляхом компромісу.
Ніхто не може читати ваших думок. Навіть кохана людина. Є проблема? Скажіть про це. Щось не подобається? Говоріть. Висловлення емоцій, як позитивних, так і негативних, – запорука психологічного здоров’я.
Усі помиляються. І ви також. Умійте прощати коханих. Не тримайте в собі образи і не збирайте їх. Це не лише врятує ваші стосунки, а й допоможе уникнути небажаного стресу. Психологи нагадують, що образи погіршують не лише емоційний стан, а й здоров’я.
Обговорювати важливі питання треба у відповідній обстановці та у відповідний час. Не варто заводити розмову, наприклад, про переїзд після важкого робочого дня. Односкладні відповіді, безликі кивки – не ознака байдужості.
Стосунки передбачають, що ви не лише берете, а й віддаєте. Однак не варто бути дріб’язковим, зокрема, у фінансових справах. Домовтеся про головне: як господарювати, сплачувати рахунки, розподіляти бюджет. Але не допускайте фраз на кшталт: «У вихідні йдемо в кіно, але платиш ти, тому що я платила минулого разу».
Ніхто не досконалий. Він забув винести сміття? Вона спалила вашу сорочку? Він купив не той йогурт? Вона не сплатила за інтернет? Повірте, це дурниці, не надто варті вашої уваги й тим більш емоцій. Не робіть із мухи слона. Натомість прогуляйтеся (заодно сміття викинете). Посмійтеся над діркою на сорочці, адже давно на часі купити нову. Спробуйте «не той» йогурт, може, цей смак ще кращий? Подивіться на “проблему” з іншого боку.
Кохання будується на довірі. Довіряйте своїй половинці. Ваша кохана людина може (і повинна) мати особистий простір. Поважайте його. Не читайте SMS, не заглядайте в електронну пошту, не нашпоріть по кишенях. Усе це ранить кохання і руйнує стосунки.
Хтось вважає, що ревнощі – ознака кохання, хтось – що це егоїзм та неповага. Шекспір взагалі називав ревнощі чудовиськом, що само себе зачинає й народжує. У будь-якому разі від неї потерпають обидва: один змучений підозрами, інший ображений недовірою. Як із цим боротися? Просто будьте чесні: не давайте і не шукайте приводів для ревнощів.
Ви помічали, що коли люди знаходять собі пару, і у них все складається добре, вони часто починають набирати вагу? Гармонія та спокій у стосунках – чудово. Але це не привід перестати стежити за собою. Хіба ви хочете, щоб партнер втратив інтерес до вас? Хіба кохана людина не варта того, щоб пишатися вашим виглядом? Якщо ви бачите, що у вашої половинки проблема назріла (можна навіть сказати, наросла), купіть абонемент у спортзал… на двох.
«Вони ідеальна пара – все роблять разом!». Щоразу, коли чуєш подібні вигуки, мимоволі саркастично посміхаєшся. Чи надовго вони разом? Людина психо-фізіологічно потребує самотності. Тож не прагніть того, щоб щохвилини бути з коханою людиною. Часом менше – то краще: що менше часу на спілкування, тим воно цінніше.
Брехня, як вода, здатна розмити фундамент будь-якого, навіть найміцнішого союзу. Наслідувати принцип доктора Хауса «всі брешуть» можна, та не в спілкуванні з близькою людиною. Говоріть чесно, якщо суп трохи пересолений або подарована сукня не сподобалася, і вчіться адекватно сприймати таку правду на свою адресу.
Часом стосунки руйнуються не тому, що ми брешемо партнеру, а тому, що не досить чесні самі з собою. Чи це та людина, з якою я хочу зустріти старість? Чи хочу я віддавати себе цим стосункам? Поки ви щиро не відповісте собі на ці питання, не досягнете гармонії з цією людиною.
Чим нижча ваша самооцінка, тим більш незахищеним почувається ваш партнер. Не дозволяйте комплексам породжувати у партнерові питання: чи ту людину я обрав чи обрала? Що вона може мені дати, якщо не вірить у власні сили?
Що буде далі? До чого приведуть ваші стосунки? Ви маєте точно знати, чи ваші цілі збігаються з планами партнера. Можливо, він чи вона зовсім не налаштовані на шлюб у найближчому майбутньому, тоді як ви вже мрієте про сім’ю. Не соромтеся ставити ці питання і не бійтеся розривати безперспективні стосунки.
Вважається, що люблять не за щось, люблять просто так. Все вірно. Але й ця «медаль» має зворотний бік – любов не можна приймати як даність. Кохання – це подарунок долі. Будьте вдячні людині, яка поряд з вами, за її почуття.