«Жінки зі сталі»: рік дії, трансформованої з болі
Рада дружин та матерів захисників України зібрала партнерів та друзів з нагоди річниці діяльності
Рада дружин та матерів захисників України зібрала партнерів та друзів з нагоди річниці діяльності
Громадській організації «Рада дружин та матерів захисників України «ЖІНКИ зі СТАЛІ» виповнився рік. 30 травня 2022 року дружина бійця полку “Азов” Наталка Зарицька оголосила про об’єднання родичів захисників України, які опинилися в полоні, зникли безвісти або загинули, щоб координувати дії з їх пошуку й повернення і стати медіатором між родичами бійців та владою.
Це був рік невтомної, відчайдушної боротьби за своїх чоловіків, дружин, синів, доньок, братів, сестер – найрідніших людей. Рік, за який «ЖІНКИ зі СТАЛІ» здійснили візити до Страсбургу, Женеви, Гааги, Парижу, Ватикану і зустрілися навіть з Папою Римським. Рік, за який організація, яка спершу налічувала кілька мам та дружин, перетворилася на потужну і впливову силу: зараз вона налічує 1200 дійсних і 4000 асоційованих членів. Спільнота має кілька осередків в Україні (Біла Церква, Запоріжжя, Львів, Харків, Кривий Ріг, Умань, Хмельницький) і активістів за кордоном (у Польщі, Грузії, Канаді, Австралії).
За цей рік «ЖІНКИ зі СТАЛІ» встигли дуже багато. Створили програму комплексної юридичної підтримки військових, а також їхніх родичів; дали понад 1200 інтерв’ю як для українських, так і зарубіжних ЗМІ; провели 8 великих брифінгів; посіли перше місце Forbes 50 лідерок України 2023 року. І це ще не всі результати роботи організації.
Серед запрошених на заході були присутні та виступали представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, ГУР, МВС України, Національного інформаційного бюро України, Національної поліції України, НГУ, ЗСУ, бригади “Азов”, Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Київської школи державного управління імені Сергія Нижного, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти тощо. Це не повний перелік організацій, з якими “ЖІНКИ зі СТАЛІ” плідно співпрацюють уже рік.
Також на захід завітали представники бізнесу, громадські діячі, активісти та журналісти. Особливо цінними гостями були звільнені з полону наші оборонці. Кожному гостю було надане слово, кожен згадував щось своє, від знайомства з «сталевими жінками» до спільних проєктів.
Завершився вечір виступом гурту «Хорея Козацька», який виконав, серед інших патріотичних пісень, «Марш українських націоналістів».
«Ми зуміли трансформувати біль та безпорадність у дію, створивши потужну спільноту, яка за цей час стала опорою для тисяч рідних та близьких героїчних українських оборонців», – сказала на заході засновниця ГО Наталка Зарицька.
Попереду у «ЖІНОК зі СТАЛІ» чимало роботи: у полоні ще тисячі наших захисників, попереду важка робота з реабілітація звільнених. Але вже є упевненість, що разом можна все подолати. «Людина завжди може зробити трохи більше від того, що вчора здавалося межею її можливостей. Але ніхто не може так багато, як усі разом», – певна Наталка Зарицька.
Підтримуємо «ЖІНОК зі СТАЛІ» у їхній важливій місії і закликаємо підтримати їх фінансово за посиланням або натиснувши на банер нижче.