В Умані відбувся туристично-економічний форум «Туризм в Україні: вимоги сьогодення»
Його вдруге організували Уманська міська рада та Асоціація органів місцевого самоврядування «Кластер «Шляхами Трипільської Праматері»
Його вдруге організували Уманська міська рада та Асоціація органів місцевого самоврядування «Кластер «Шляхами Трипільської Праматері»
Для участі у форумі «Туризм в Україні: вимоги сьогодення» до Умані прибули близько 150 учасників з різних областей України. Серед них, зокрема, 23 спікери-експерти, понад 10 туроператорів та турагентів, голови громад, журналісти та блогери, представники органів місцевого самоврядування, бізнесу, краєзнавці, готельєри, проєктні менеджери.
Метою форуму є обговорення існуючих проблем, нових ідей та шляхів розвитку туризму в Україні в умовах сьогодення; спілкування та побудова партнерства, обмін кращими практиками розвитку туризму під час війни.
Серед тем, які стали предметом уваги цьогорічного форуму:
З вітаннями на початку заходу до учасників звернулися міський голова Ірина Плетньова, заступник голови Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Турченяк, представниця Вінницької обласної ради Марія Якименко, виконавчий директор МА ОМС «Кластер «Шляхами Трипільської Праматері» Павло Ярмій, голова правління Moldovan Fashion Cluster «Sorintex» з міста Сороки та в режимі онлайн привітала всіх голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів.
У рамках форуму відбулося кілька панельних дискусій. «Інклюзивний підхід в туризмі: фізична доступність та психологічна готовність» обговорювали Тетяна Грицька, Державне агентство розвитку туризму України, Ніна Мацюк, розробниця довідника «Гостинність без бар’єрів», Войтовська Алла, координаторка Центру соціально-освітньої інтеграції та інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму «Без бар’єрів» Уманського державного педагогічного університету, Галина Кучер, начальниця управління праці та соціального захисту населення УМР, авторка ідеї створення першого в Україні відділення інклюзивного соціально-реабілітаційного туризму.
У панельній дискусії «Маркетинг територій і туристичних дестинацій» взяли участь Марія Юхновець, Асоціація в’їзних туроператорів України, Ігор Чава, Державне агентство розвитку туризму України, Христина Лебедь, начальниця управління туризму Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, Тарас Ковальчук, підприємець (м. Тернопіль), Ірина Марків, очільниця ТІЦ м. Дрогобича, Олег Демчук, Український кластерний альянс.
Нагальні питання у темі «Бізнес і туризм: хто і як заробляє на туризмі» озвучили на тематичній панельній дискусії Артур Лупашко, засновник Ribas Hotels Group (м. Одеса), Тарас Маселко, PR-директор холдингу емоцій «!Fest» (м. Львів), Валерія Бондаренко, керівниця міжнародного культурно-гуманітарного проєкту «Відлуння руйнації», Фазиль Аскеров, готельєр, експерт індустрії гостинності (м. Одеса), Анатолій Тимчук, голова Староушицької громади, Андрій Захарко, голова ГО «Територія», Сергій Толстіхін, власник арт-садиби «Дім Мандрівника» на Бакоті.
Усі спікери висловили одностайність: туристичну сферу необхідно готувати в рамках всієї доступності, не лише фізичної. Особливо наголошувалася необхідність розвивати внутрішній туризм, складати маршрути, які можна популяризувати під час війни. Адже туризм – це про економіку та гроші в громаду.
Серед іншого на форумі обговорювалась роль малих громад у розвитку внутрішнього туризму. Малим громадам, відзначали спікери, важливо говорити з бізнесом, який може вкладатися в проєкти, важливо об’єднувати сили та ресурси, формуючи їх в єдиний повноцінний туристичний продукт.
Окремою темою форум став кластерний метод розвитку громад і його успішний кейс – “Кластер “Шляхами Трипільської Праматері”. Його діяльніть обговорили на панельній дискусії Павло Ярмій, Владислав Чабанюк, директор ДІКЗ «Трипільська культура» (с.Легедзине), Вікторія Кулакова, голова БФ «Це Крафт», «Проект “Міфологізація Трипілля», Тетяна Тимошенко, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, «Smart-спеціалізація громад кластеру Шляхами Трипільської Праматері», Оксана Богославець, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Лілія Сонячна, докторка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, Роман Григораш, представник Молдови, GRAPP Moldova, Роман Маленков, засновник та голова громадської організації “Україна Інкогніта.
Серед проблем сьогодення учасники форуму під час дискусій та обговорень називали:
Попри всі складнощі сьогодення та виклики для туризму і громад учасники форуму висловили готовність взаємодіяти, підтримувати одне одного й разом працювати над покращенням ситуації та перетворенням туризму в одну з успішних галузей України. Ця єдність наміру та заповзятість відчувалися не лише на офіційних витупах, а й під час неформального спілкування у перервах.
Детальніше про історію форуму та унікальний туристичний маршрут Уманщиною «Шляхами Трипільської праматері» читайте у нашій статті тут.