В Україні заснували табір гуманної педагогіки «Зорелови»
Дієва програма для батьків та дітей корисно провести разом час і покращити стосунки
Дієва програма для батьків та дітей корисно провести разом час і покращити стосунки
У Києві відбулася презентація першого в Україні табору гуманної педагогіки «Зорелови» (http://zorelovy.com). Це виїзний табір, де збираються сім’ї, дорослі та діти, але кожен проводить час за певною програмою. Діти відпочивають і працюють з учителями, вихователями, їх активності базуються на іграх, заняттях, проектах, бесідах, походах згідно з віком. Дорослі в цей час займаються з тренерами і коучами за методикою гуманної педагогіки та іншими методиками, що включають лекції, майстер-класи, практики. Протягом дня діти та дорослі спілкуються за корисними заняттями.
Заснувала табір «Зорелови» подружня пара Микола і Світлана Залужні. Микола – ментор сімейного виховання, дитячий спортивний наставник, батько чотирьох дітей, учасник спортивних змагань Ocean Man, успішний бізнесмен. Світлана є співавторкою приватної школи нового формату DEC Life School, амбасадоркою емпатії в Україні і ученицею професора Шалви Амонашвілі, автора гуманної педагогіки, мамою трьох дітей.
Втім, найголовніше все ж не солідний досвід Миколи і Світлани в сфері освіти чи бізнесу, а їхній власний батьківський досвід і бажання зміцнити, зробити дійсно близькими стосунки зі своїми дітьми. Подружжя Залужних добре знайоме з типовими для всіх сучасних сімей проблемами: дефіцит часу одне для одного, зайнятість роботою, вікові проблеми дітей, їхня залежність від гаджетів та інші виклики для сучасних батьків. Ця дуже жива, жвава, цікава і щиро закохана одне в одного (це після 10 років шлюбу!) пара завжди прагнула створити теплі, дружні стосунки в родині. А це непросто, адже кожна дитина має свій характер.
Залужних у цьому сенсі надихнув приклад сім’ї Амонашвілі і всесвітньо відомого педагога, професора Шалви Олександровича Амонашвілі. Саме він розробив принцип гуманної педагогіки – усвідомленого батьківства.
Методика Шалви Амонашвілі ставить у центр уваги дитину, сім’ю і загальнолюдські цінності: любов, доброту, співчуття, великодушність, чесність, щедрість. Кожна дитина (і людина) – це явище в нашому земному житті; кожна дитина є носієм свого призначення, своєї місії, і в кожній дитині закладена необмежена енергія його духу.
Згідно з гуманною педагогікою, в дитині природа проявляє себе в трьох основних силах, закони руху яких складають наукову основу освітнього процесу: сила, пристрасть, дитини до розвитку; пристрасть дитини до дорослішання і пристрасть дитини до свободи.
Ця педагогіка визнана міністерствами освіти України, Росії, Казахстану, Грузії.
На основі гуманної педагогіки Шалва Амонашвілі кілька років тому створив у Кахетії (Грузія) особливий сімейний табір. За словами Шалви Олександровича, табір гуманної педагогіки – це незвичайне життя для дітей і дорослих. “Діти – це дорослі, вони живуть у таборі за дорослими порядками. А дорослі – це діти і живуть при піклуванні своїх дітей”, – зазначив видатний педагог.
Кожна сім’я, яка побувала в грузинському таборі, стверджує, що отриманий досвід справді змінює їхні відносини, гармонізує, дає розуміння своєї ролі і завдань у вихованні, якісне спілкування, щиру любов, позитивні емоції і сили для подолання труднощів у майбутньому. Такі ж враження переповнювали й сім’ю Залужних , яка теж відвідала табір Шалви Амонашвілі.
Після поїздки в Грузію і власних відкриттів та змін у стосунках зі своїми дітьми Микола і Світлана вирішили перенести цей досвід в Україну, щоб подарувати нашим батькам можливість усвідомленого розвитку своїх дітей та родин.
Микола Залужний на презентації зазначив: «У відносини, які ми хочемо бачити як здорові, взаємні, необхідно інвестувати, ними необхідно займатися. Ця інвестиція – перш за все час, який ми вкладаємо у власний розвиток, у підбір тих способів взаємодії, які будуть давати результат».
«Створення ком’юніті, певного кола людей, які використовують інструменти гуманної педагогіки в звичайному житті, – одна з переваг, які дає табір. Коли ти знаходишся в середовищі сімей-однодумців, – це завжди надихає і сприяє більш якісному засвоєнню знань», – додала на презентації Світлана Залужна.
Відкриття українського табору відбудеться у липні. Він працюватиме у дві зміни, кожна триватиме тиждень в одному з мальовничих і затишних місць українських Карпат.
Тренерами табору стануть відомі українські педагоги і коучі. Серед них – Катерина Ясько, Олексій Бабаянц, Ірена Праскавічуте, безпосередньо Шалва і Паата Амонашвілі та багато інших. З дітьми працюватимуть кращі вихователі і педагоги, учні Шалви Олександровича в Україні. Звісно, табір працюватиме за безпосередньої менторської підтримки сім’ї Амонашвілі.
Тому, матусі, плануйте вже літні канікули для всієї родини! Детальнішу інформацію можна знайти за посиланнями:
– про табір в Україні: http://zorelovy.com/
– про гуманну педагогіку: https://xn--80aagyardii6h.xn--p1ai/gumannaya-pedagogika
– про табір в Грузії, відгуки гостей: https://mariamamonashvili.wixsite.com/busheti2018
– про професора Шалву Амонашвілі: https://xn--80aagyardii6h.xn--p1ai/amonashvili/