Українки – іншими очима: 5 класичних творів, які варто перечитати у нових виданнях
Восени читається особливо гарно, тож наша добірка точно стане в нагоді!
Восени читається особливо гарно, тож наша добірка точно стане в нагоді!
Осінь має свій особливий вайб. Вона повертає нас до наших осель, до наших думок, до минулого. Осінь – саме час для того, аби прочитати заново твори української класики. Разом із національною книжковою платформою Yakaboo ми підготували для вас добірку, яка стане вашою великою читацькою пригодою.
Валер’ян Підмогильний
Місто. У ньому пору року мають зовсім інші кольори, люди й їхні почуття мають особливий вимір. Роман «Місто» – перший урбаністичний роман української літератури, у якому центром уваги стає життя українського довоєнного міста, кар’єрне становлення молодого героя в типових обставинах і реаліях. Київ 20–30-х років ХХ століття у сміливій, яскравій прозі письменника-інтелектуала. «Місто» – справжня машина часу для вашої уяви. До збірки також ввійшли оповідання «Важке питання», «Гайдамака», «Проблема хліба», «Іван Босий», «Третя революція».
Ця кольорова книжка з обкладинкою «під косівські кахлі» – частина різнобарвної серії YakaШкола, що прикрасить будь-чию книжкову поличку.
упорядниця Віра Агеєва
Про смаки не сперечаються, особливо, коли йдеться про бездоганний літературний смак критикині Віри Агеєвої. Вона поєднала під однією обкладинкою найцікавіші, найактуальніші твори наших класиків про війну: у них висвітлено атмосферу громадянської братовбивчої війни, червоного терору, навали гітлерівських нацистів і наслідки фашистської політики для всієї Європи, а також поневіряння дітей війни, відірваних від коріння й батьківської землі. Як відгукуються сьогодні слова, наприклад, Івана Сенченка з оповідання «Кінчався вересень 1941 року»: «Це моя Батьківщина. Такою я її люблю до безтями. Віддати її на поталу ворогові – це живцем лягти у труну, це – одірвати себе од свого ґрунту, од своєї молодості, од батька і матері, од цього сонця, бо нема кращого сонця за те, яке зазирало у нашу колиску і викликало перші гарячі струмені поту від перших спроб праці. Ми битимемося з фашистами не на життя, а на смерть, ми зробимо так, що земля наша стане пеклом для них…».
Василь Карп’юк
Йдеться не про класичний твір Хоткевича, а про книжкову адаптацію сценарію найкасовішого українського історичного фільму. Письменник та видавець Василь Карп’юк не вперше звертається до постаті славного опришка: раніше він створив про нього кілька книжок для молодших читачів. Честь, кохання, любов до рідного краю, паралелі із сьогоденням. А ще – у цій версії про Довбуша знайшлося місце і для Бешта, єврейського цадика, засновника хасидизму. Перекази народні кажуть, що двоє були знайомі, навіть дуже дружили. І Бешт навіть дуже беріг люльку, подаровану Довбушем. Такий у нас український Робін Гуд та його український отець Тук! Читати, захоплюватись, пишатися!
Улас Самчук
Волиняк Улас Самчук був не тільки видатним українським письменником та журналістом, а й членом уряду УНР у вигнанні, а за правління Януковича, його забороняли у школі. Це вже поважна причина взяти до рук його видатний твір-прощання з Україною 30-х років. У книзі автор розповідає про зустрічі з поетами Оленою Телігою, Олегом Ольжичем, Євгеном Маланюком, кінорежисером і скульптором Іваном Кавалерідзе, письменником Віктором Петровим (Домонтовичем), актрисою Тетяною Праховою, Степаном Скрипником (єпископом Мстиславом), отаманом Тарасом Бульбою-Боровцем.
Леся Українка, Марко Вовчок, Олена Пчілка, Наталя Кобринська, Людмила Старицька-Черняхівська, Ірина Вільде, Людмила Таран, Оксана Забужко, Уляна Кравченко, Наталя Романович-Ткаченко
Збірка для тих, хто любить «родзинки» з життя та творчості українських письменниць двох останніх століть! Мала проза прекрасна тим, що, по-перше, вимагає від автора віртуозного володіння словом, а по-друге, дає читачеві можливість за півгодини прожити ціле життя, викладене у десятку сторінок. «Шалені авторки» – це антологія текстів українських письменниць, які, хоч і мають несхожі стильові уподобання й естетичні орієнтації, та усі разом змальовують множинність і складність жіночого досвіду.
Книжка підготована у співпраці з ютуб-каналом «Шалені автор(к)и», авторами якого є літературознавці Віра Агеєва й Ростислав Семків.