Тіло вбитої в російському полоні Вікторії Рощиної повернули в Україну
Однак встановити причини смерті журналістки не вдалося
Однак встановити причини смерті журналістки не вдалося
Вікторія Рощина — українська журналістка, яку закатували восени 2024 року в російському полоні. 24 квітня стало відомо, що в Україну повернули її тіло. Про це в інтерв’ю для Цензор.НЕТ повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко.
«Її тіло було повернуто в межах нещодавньої репатріації наприкінці лютого цього року. Особу вдалося ідентифікувати за допомогою ДНК-експертизи», — зазначив Тимченко.
Нагадаємо, Вікторія Рощина була досвідченою журналісткою з понад 16-річним досвідом роботи. Вона висвітлювала теми правозахисної діяльності та судової системи. Колеги, які працювали з нею, згадують Вікторію Рощину як сміливу і принципову журналістку, яка “бралася за найскладніші теми” і яку “не можна було зупинити”.
Це був не перший її полон. Уперше журналістку затримали 15 березня 2022 року в Бердянську. Вона самостійно намагалася дістатися до оточеного Маріуполя, щоб підготувати репортажі про бойові дії на сході та півдні України. Журналістка рухалася в складі спеціальної колони, але була затримана. Її утримували в Бердянську протягом 10 днів, після чого 21 березня звільнили. Через п’ять днів вона оприлюднила текст про пережите в полоні.
Удруге Вікторія зникла 3 серпня 2023 року на тимчасово окупованій території України. Востаннє її бачили 8 вересня 2024 року в колонії міста Таганрог — того дня її вивели з камери в невідомому напрямку. Журналістку планували включити до одного з майбутніх обмінів полоненими, проте цього зробити не встигли.
На жаль, через стан тіла встановити точну причину смерті не вдалося.
«У лютому 2025 року було призначено судово-медичну експертизу з метою встановлення причини смерті, наявних тілесних ушкоджень та характеру їх спричинення. За її результатами, на тілі загиблої виявлено численні ознаки катувань та жорстокого поводження — садна, крововиливи на різних частинах тіла, зламане ребро, а також можливі сліди застосування електроструму. Однак через критичний стан тіла першочергово встановити причину смерті не вдалося», — повідомили в Офісі Генерального прокурора.