Колекції білизни для військовослужбовиць та жінок, що перенесли операції, були створені українськими старшокласницями у межах освітнього модулю “Легка промисловість”, організованого освітнім проєктом STEM is FEM і українським брендом жіночої білизни brabrabra.

На початку модулю мотиваційні промови виголосили заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна та голова представництва ООН Жінки в України Сабін Фрейзер Гюнеш.

“Я переконана в тому, що навчання — це дуже важлива складова успіху. Будьте відкритими для інших культур, вивчайте іноземні мови. І розширюйте можливості одна одної. Жінки та дівчата потребують цього, адже глибока нерівність між чоловіками та жінками досі існує”, — наголосила під час свого виступу Сабін Фрейзер Гюнеш.

Протягом двох днів заходу учасниці знайомились з галуззю легкої промисловості зсередини. Запрошені спікерки розказували про процеси та тенденції у галузі, ділились досвідом роботи та історіями успіху. Під час їхніх виступів дівчата дізнавались, як комунікувати з клієнтами, наскільки екологічним може бути виробництво та яке майбутнє чекає на індустрію. Своїм досвідом створення брендів та керування ними поділились:

  • Катерина Возіанова, засновниця брендів Indposhiv та Heroism;
  • Валерія Куткова, CEO бренду keepstyle;
  • Олеся Вершигора, засновниця бренду екосумок Avoska;
  • Анастасія Юрко, співзасновниця бренду світловідбиваючих аксесуарів “Світла смуга” та засновниця бренду клатчів doob.vosk.

Перед дівчатами також виступили біодизайнерка та дослідниця матеріалів Дар’я Цапенко, історикиня моди Марина Кацура, головна тренерка Школи білизни brabrabra Анна Горобець та конструкторка одягу бренду VOVK Лілія Картава.

Експертки неодноразово наголошували: бренд має нести цінності, а не просто продавати речі

“Гроші — це не ціль роботи, а її результат. Якщо у тебе є план і достатньо гнучкості — гроші обов’язково прийдуть. Але для мене вони ніколи не були на першому місці. Головне — це наші плани розвиватися і зростати”, — зазначила Катерина Возіанова.

“Індустрія моди продукує багато сміття. Так, перевикористовувати матеріали важливо, але ще важливіше — міняти наше ставлення до одягу. Коли ми використовуємо природу для створення речей, коли ми знаємо, що вони живі — ми зовсім інакше дбаємо про них”, — поділилась Дар’я Цапенко.

У межах заходу також пройшов воркшоп “Розробка моделі білизни”. На ньому дівчата досліджували різноманітні тканини та фасони і вчились моделювати комплекти методом макетування. Після цього вони отримали конкурсне завдання — розробити власну міні-колекцію жіночої білизни.

Гран-прі виграла 15-річна Анна Лисенко з Запоріжжя. Вона змоделювала два комплекти білизни для жінок, які перенесли мастектомію — операцію з видалення молочної залози.

Анна Лисенко з Запоріжжя
Маргарита Перепелиця
Наталія Іванцова

За свою ідею Анна Лисенко отримала можливість двотижневого стажування у brabrabra.

Журі також високо оцінило роботи двох інших учасниць — Маргарити Перепелиці з Кривого Рогу та Наталії Іванцової з Южноукраїнська, які отримали цінні подарунки. Також всі дівчата, які долучились до заходу, отримали призи від організаторів. Членкині журі відмітили, що всіх учасниць стосувались не лише краси, а й соціально важливих тем, комфорту та здоров’я жінок.