Ще один етап 6-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» успішно пройдено: експерти наживо переглянули вистави лонгліста, провели голосування і сформували шортліст. Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновницею та організаторкою Фестивалю-Премії, готова оприлюднити список вистав, які проходять до фіналу.

Богдан Струтинський,директор Фестивалю-Премії: «Щороку ГРА стикається з новими викликами, але щоразу, на щастя, знаходить вирішення непередбачених питань. Війна диктує свої правила і ми мусимо до них підлаштовуватися. Дякуємо нашим воїнам, без яких проведення Фестивалю-Премії було б просто не можливим. Попри регулярні обстріли, вимкнення електрики, а зараз ще й аномальні погодні умови, експертам протягом майже 5 місяців вдалося переглянути 34 вистави лонгліста у 10 містах країни. Тільки уявіть собі, в рамках ГРИ відбулося 83 покази! І поки вони тривали, до нас вже звернулося кілька експертів з-за кордону, які хочуть і готові приїхати до нас на фінал ГРИ. І це дуже надихає нас далі працювати і продовжувати ГРАти… Тож готуємося до фіналу у листопаді!»

Переглядала вистави й формувала шортліст 6-го Фестивалю-Премії Експертна рада, до якої входило 10 українських фахівців і фахівчинь театрального, музичного, перформативного та хореографічного мистецтва з різних міст України: Юлія Бентя, Сергій Васильєв, Ганна Веселовська, Ірина Зубченко, Людмила Олтаржевська і Кристина Шишкарьова з Києва, Роман Лаврентій та Олексій Паляничка зі Львова, Яна Партола і Юлія Щукіна з Харкова.

Отже, цього року в шортліст потрапило 13 театральних колективів з 5 міст країни (Київ – 6 вистав, Львів – 4, Харків – 2, Одеса та Івано-Франківськ – по одній). З 14 вистав короткого списку 12 належать до репертуарів державних та комунальних театрів, 2 створені незалежними театральними і танцювальними колективами.

У листопаді-грудні 2024 року відбудеться фінальний етап ГРИ – показ вистав шортліста наживо

Переглядатимуть та оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі. В останній день фестивалю запланована церемонія нагородження, на якій оголосять лауреатів VI Фестивалю-Премії ГРА у 7 загальних і 6 індивідуальних номінаціях.

Шортліст Фестивалю-Премії «ГРА»-2024
За найкращу драматичну виставу
  1. «Візит» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)
  2. «Вороги. Історія любові» (ГО «ЗАХІД-АРТ», Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької)
За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів)
  1. «1900-й. Легенда про піаніста» (Одеський академічний музично-драматичний театр імені В. Василька)
  2. «Довірливі розмови» (Український малий драматичний театр)
  3. «Клуб «Зневіра» (ГО «Мистецька Майстерня Драбина», Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки)
  4. «Кортес» (Київський академічний театр «Золоті ворота»)
За найкращу виставу для дітей
  1. «Жираф Монс» (Харківський державний академічний театр ляльок ім. В. А. Афанасьєва)
За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу
  1. «Піноккія» (Культурно-мистецька фундація «DUSHA|UA», Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва)
  2. «Тигролови» (Київський національний академічний театр оперети)
За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру
  1. «Косачка» (ФОП Лопата Юлія Сергіївна)
  2. «Тіні забутих предків» (Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької)
За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм
  1. «Веселка на Салтівці» (Театр «Нафта»)
  2. «Дзяди» (Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)
За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни
  1. «Доця» (ФОП Білиць Ігор Костянтинович, Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької)

Інформаційними партнерами 6 Фестивалю-Премії ГРА серед інших ЗМІ є також і Українки медіа.