Цей чат-бот призначений для всіх цивільних жінок, які мають бажання приєднатися до Сил Оборони України та стати на захист батьківщини. Покрокова інструкція допоможе знайти відповіді на актуальні питання щодо умов мобілізації, необхідного забезпечення, підготовчих курсів та побуту в умовах перебування у пункті постійної дислокації та в зоні ведення бойових дій. 

Цей проєкт руху VETERANKA надає відповіді на широке коло запитань: «Як приєднатись до конкретного підрозділу?», «Чим відрізняється служба за мобілізацією та за контрактом?», «Як проходить підготовка у навчальних центрах?» тощо.

Також за його допомогою можна дізнатися про можливості підготовки цивільних осіб до служби й опанування основ такмеду, а ще отримати перелік платформ, де публікують військові вакансії, відповіді на юридичні питання, познайомитись з особистими історіями новобраниць, історіями захисниць з досвідом  та багато іншого. 

Значну увагу розробники чат-боту приділили специфіці жіночого досвіду служби – від юридичних питань до гігієни

«Нам прийшла ідея створити цей проєкт, аби жінки, що бажають приєднатися до війська, отримали всю необхідну інформацію у зручному форматі: як давати раду з менструацією в зоні ведення бойових дій, алгоритм дій при сексуальному насильстві, список організацій, які допомагають жінкам на фронті. Відповіді щодо усіх аспектів служби жінок тепер можна знайти в одному місці у форматі нашого чат-боту @recruitment_guide_bot», – говорить Ольга Давидчук, керівниця соціальних проєктів руху VETERANKA.

Зокрема, в боті навіть є медичні рекомендації під час менструації та для профілактики захворювань органів малого тазу в польових умовах. При створенні чат-боту використано досвід Руху VETERANKA, який вже 6 років працює над адвокацією та підтримкою жінок-військових та ветеранок аби зробити захисниць видимим. Над проєктом працювали психологи, юристи, лікарі та консультанти з Сил оборони України.

Зараз у Силах Оборони служать 68 тисяч жінок, із них понад 48 тисяч – це військовослужбовиці. У зоні бойових дій завдання виконують близько 5 тисяч захисниць.