«Наука: жіночі голоси»: популяризаторки науки створили подкаст про жінок-вчених
У ньому розказують про видатних дослідниць, їхні шляхи та відкриття
У ньому розказують про видатних дослідниць, їхні шляхи та відкриття
Українські популяризаторки науки Юлія Іванчикова та Ольга Маслова запустили подкаст про жінок-вчених – «Наука: жіночі голоси». Юлія Іванчикова – зоологиня та дослідниця океану, Ольга Маслова – кандидатка біологічних наук та амбасадорка освітнього проєкту STEM is FEM. На кожний випуск ведучі запрошують нову гостю-експертку та разом з нею говорять про відому вчену: з якими викликами вона стикалась, який внесок зробила в науку і навіть якою вона була в приватному житті. Героїні подкасту – видатні дослідниці у галузях ядерної фізики, генетики, програмування тощо.
«Для нас важливо говорити про яскравих жінок в науці, показувати, наскільки колосальним є їхній внесок. Ми намагаємось зробити цей подкаст інформативним, мотивуючим та розважальним. І я, і Юлія впевнені: розмови з науковицями і про науковиць здатні зацікавити не лише людей, дотичних до сфер їхньої діяльності. А якщо після прослуховування нашого шоу дівчата, які цікавляться наукою, повірять в свої сили і продовжать йти цим непростим шляхом – це означатиме, що ми досягли своєї мети», – поділилась одна з ведучих подкасту Ольга Маслова.
«Жінки завжди були присутніми в науці, однак їх часто викреслювали з історії, а їхні винаходи приписували чоловікам. За останні роки ми дізнались, скільки дослідниць стоїть за тим, без чого важко уявити наше життя сьогодні: саме завдяки їхній роботі з’явились мови програмування та WI-FI, були відкриті ДНК та ліки від малярії. Видатних жінок у науці безліч – і ми маємо про них говорити», – зазначив Сергій Токарєв, ініціатор STEM is FEM.
Перший сезон «Наука: жіночі голоси» складатиметься з семи епізодів. Відеозаписи епізодів «Наука: жіночі голоси» будуть доступні на Youtube-каналі Speka.media.
Підписуйтесь на наш дайджест у Telegram, жіночі історії в Інстаграм та приєднуйтеся до нашої веселої 46 000-ї спільноти у Facebook. Не спамимо дописами, ділимося лише дійсно цікавим 🙂