Найкращий вчитель України 2020: хто ним став
Національна премія Global rize Ukraine оголосила переможців
Національна премія Global rize Ukraine оголосила переможців
Напередоні Дня вчителя відбулася урочиста церемонія нагородження Національної премії Global Teacher Prize Ukraine або «Нобелівки» для вчителів, яку вже четвертий рік проводить громадська спілка «Освіторія».
В самому центрі Києва зібралися вчителі та освітяни з різних куточків України, аби дізнатися результати, хто отримає звання найкращого вчителя з 3000 тисяч претендентів. Саме стільки заявок було подано на участь у Global Teacher Prize Ukraine в цьому році – майже рекордна кількість. Що цікаво, зазначила засновниця, голова «Освіторії» Зоя Литвин, одразу двоє учасників Global Teacher Prize Ukraine увійшли до п’ятдесятки найкращих педагогів планети! Лише уявіть масштаб!
Журнал «Українки» поспілкувався з фіналістами премії на прес-конференції і ще раз переконався: в Україні неймовірні вчителі! В деяких відповідях вони нагадували веселих ентузіастів-старшокласників, які жартують, мріють і заряджають весь «клас» своєю енергією.
Такою ж «зарядженою на позитив» була й церемонія – елегантна, гідна, з червоним килимом, але й з елементами «хуліганства»: номінантів на червоний килим підвозили справжні столичні байкери! На потужних байках! Наче супер-рок-зірок! І це викликало захват як вчителів, так і гостей церемонії. Відзначили викладачів своїми виступами ще й українські зірки – Олег Скрипка, Олександр Пономарьов, гурт The HARDKISS та MONATIK. Також Global Teacher Prize Ukraine відвідав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Ім’я переможця висвітили палаючими літерами на баржі, що пропливла вечірнім Дніпром і ним став… Василь Дяків із Заліщиків Тернопільської області. Він викладає історію, громадянську освіту та основи здоров’я, має звання Заслуженого вчителя України, торік переміг у конкурсі «Учитель року», а 59 його учнів є переможцями конкурсів Малої академії наук України. Пан Василь отримав 250 000 гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum та один рік безкоштовного навчання від організатора премії – «Освіторії».
Переможцем народного голосування на сайті ТСН, у якому взяли участь 110 000 читачів з усіх регіонів України, став учитель початкових класів із міста Кам’янське Дніпропетровської області Андрій Олійник. У своїх інтегрованих уроках учитель використовує LEGO й танцює з дітьми на анімаційних хвилинках. За нього віддали свій голос понад 40 тисяч українців.
Читати також: Антоніна Хижняк: Мотря Кайдаш нашого часу
Грошову винагороду та освітню подорож – спеціальний приз від куратора премії, телеведучої «1+1» Наталії Мосейчук – отримали Олег Швед, учитель української мови та літератури у львівському «Охматдиті», та Вікторія Щербакова, учитель початкових класів із Сумської області. Обидва переможці навчають дітей з інвалідністю.
Цікаво буде також ознайомитися зі статтею, як проходить боротьба з COVID-19 у країнах, де епідемії протидіють президентки.
Уже традиційно компанія Microsoft нагороджує найбільш інноваційного вчителя країни участю у Міжнародному форумі Education Exchange E2. Цього року ним став Іван Верещака з Херсонської області, який викладає інформатику та астрономію. Окрім того, компанії Microsoft та Deltahost відзначили ще 10 вчителів технологічними призами. Премію 200 000 гривень від Zagoriy Foundation отримала вчителька хімії з Хмельницького Наталя Зима.
До речі, нещодавно також побачив світ великий міжнародний мистецький проєкт, присвячений Георгію Нарбуту, видатному українському художнику, а також графіку, ілюстратору, дизайнеру, одному із засновників і ректорів Української академії мистецтв.
Киянка Леся Юрчишин стала найкращою вчителькою громадянської освіти й представлятиме Україну на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Нова номінація стала можливою за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
У спеціальній номінації «Реалізація мрії вчителя» від агрохолдингу МХП нагороджено вчительку Тетяну Лугіну з Яготина, Київської області. Тепер у її рідному місті з’явиться місце для активного дозвілля молоді – Sky Park.
Уперше вручали нагороду найкращому вчителю фізкультури та спорту – ним став Віталій Мушинський, учитель фізкультури з Хмельницької області. Він отримав грошовий приз та поїздку до Олімпійського містечка в Німеччині.
Читайте також: 10 маловідомих фактів про «Наталку Полтавку»
Як сказала Зоя Литвин на прес-конференції Global Teacher Prize Ukraine, «українські вчителі – справжні супергерої та супергероїні 2020 року! Ви працювали по 18 годин на добу через зум, скайп, з екранів телевізорів і зробили все, щоби попри карантин у наших дітей була освіта та було майбутнє. Сьогодні всі хочуть сказати вам «Дякую!»
Журнал «Українки» долучається до цієї подяки і бажає всім вчителям і суспільству в цілому: нехай саме такі премії-відзнаки як Global Teacher Prize Ukraine – вчителів, лікарів, науковців, митців, винахідників – фахівців своєї справи в різних сферах стануть головними в нашій країні, і кожен – від учня, мами, чиновників, можновладців розумітиме, що #вчителіважливі.