Класна річ: українська порцеляна INCERAMI, яку можна мити в посудомийці
Її створюють подружжя керамістів, які перетворили традиційну кераміку в сучасний посуд
Її створюють подружжя керамістів, які перетворили традиційну кераміку в сучасний посуд
Посуд INCERAMI – цікавий за формою, кольором, малюнками, мінімалістичний і вишуканий водночас. Чашки і блюдця у золотих «краплинах», блюда у переливах блакитно-крижаних відтінків, піали з абстрактним розписом. Цим, власне, кераміка INCERAMI привабила увагу журналу “Українки” на маркеті «Всі. Свої. Сучасне етно» з-поміж іншого українського посуду.
Бренд відносно молодий, але його засновники – досвідчені керамісти, щиро закохане в свою справу подружжя Олесі і Тараса Пікуш. І це не красиві слова.
Вони з дитинства знайомі з керамікою: мама Олесі – художник-кераміст, батьки Тараса – майстри декоративно-прикладного мистецтва. Олеся закінчила Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Бойчука, Тарас – Дніпровське художнє училище імені Вучетича і Харківську державну академію дизайну і мистецтв. Олеся – член об’єднання молодих художників ДОНСХУ, Тарас – член національної спілки художників України. То ж не дивно, що вони створюють не просто посуд, а справжні мистецькі речі, з яких не лише приємно пити запашний капучіно, а й якими хочеться прикрасити оселю.
«Ми з чоловіком працювали у різних студіях, викладали, і після декількох цікавих замовлень на посуд вирішили створити свій, – згадує Олеся. – Тут і почався наш творчий проект художника і кераміста. Ми прагнули створювати якісний продукт – особливий і стильний. Експерименти і проби з підбором поливи, з формами, ескізування – ці процеси є невід’ємною частиною кожної нової лінії дизайну. В принципі ідея нескінченності є основою філософії INCERAMI і зображена в логотипі – знак нескінченності, як символ «нескінченності в кераміці».
Створення кожної речі, як на нас, некерамістів, – ціла незбагненна магія. Для Олесі з Тарасом – це улюблений і багаторівневий процес. Головне, зазначають вони, не робити зайвого, залишити головне і підкреслити вдалим акцентом. Починається робота з ескізування, далі – формоутворення, тобто ліпка виробу, сушка, шліфування, покривання поливою і випали – кожна тарілочка, чашка, блюдо (уявіть!) робляться вручну на гончарному крузі. Кожна річ – неповторна, і двох однакових тарілок ніколи не буде, але всі вони «родичі», жартівливо зазначає Олеся.
INCERAMI використовує лише високоякісні порцеляну і поливи німецького виробництва. Завдяки цьому навіть найвитонченіші вироби бренду придатні для щоденного вжитку: це достатньо міцний посуд, який може витримати «навантаження» краще, ніж глина. Посудомийна машина теж не завдасть шкоди, запевняє Олеся, яка сама господиня і добре розуміє важливість таких побутових моментів.
Окрім практичності, приємно користуватися посудом, який має ім’я. Порцеляна INCERAMI теж має. Олеся і Тарас обирають для своїх колекцій характерні назви. Наприклад, є серія Green moon кольору ніжної снігової м’яти з мармуровими краплями – один раз побачиш і вже ні з чим не сплутаєш. Є блюдо Ice crystal – у «крижаних» біло-блакитних переливах, набір Black shine – посуд у магічному чорному кольорі. Нова колекція, до речі, поєднує природні кольори і незвичні форми, текстури – неповторна гармонія.
Зрозуміло, що така авторська ручна робота не може і не повинна коштувати копійки. Ціни на INCERAMI залежать від розміру, складності виробу і вартості матеріалів: скажімо, чашки – від 250 гривень, тарілочки – від 400, велике блюдо – 650.
Посуд – це частина дому, нагадують Олеся і Тарас. Він має бути і особливим, і водночас рідним. «В нашій країні велика кількість талановитих керамістів, які своїми виробами роблять буденність прекраснішою. Ми теж обрали цей шлях. Сьогодні українці можуть обрати своє – неповторне і рідне», – зазначає подружжя Пікуш.
А ми, милуючись порцеляновими переливами їхніх тарілочок, впевнені – у наших керамістів велике майбутнє, а в австрійського «Хелфера» чи англійського «Вілмаксу», світових порцелянових брендів, з’явився український конкурент 🙂