Гелловін не по-нашому: веселі мерці з чорнобривцями та акційні місця на цвинтарі
Репортаж кращої бізнес-блогерки України 2024 Людмили Калабухи з Мексики
Репортаж кращої бізнес-блогерки України 2024 Людмили Калабухи з Мексики
Квіти мертвих (так називають тут наші чорнобривці, оці самі, «що посіяла мати») – родом з Мексики. Саме по стежці з їхніх пелюстків душі померлих знаходять дорогу до світу Живих. Давня індіанська традиція поєдналася із християнським Днем Всіх Святих, завезеним європейськими місіонерами, і затишне родинне свято стало гучним фестивалем.
На кожному кроці вівтар для фотографій померлих (офрена називається) для керівників, колег, родичів та відомих людей. В одному з готелів офрену присвятили принцесі Діані. І серед чорнобривців, свічок та кольорових черепів стояло пиво, текіла, кукурудзяні хлібці та місцеві фрукти – все, чим має пригоститися її душа, коли в ніч з 31 жовтня на 1 листопада завітає саме сюди, адже тут її вшановують і чекають.
У музеї художниці Фріди Кало – накритий стіл з підписаними картками не тільки для господині та її сучасників, а для Мольєра, Сервантеса та ще десятка митців усіх часів та народів.
Усім, хто хоче поринути в міфологію мексиканського свята, must reed анімований фільм «Таємниця Коко» 2017 року, що заслужено зібрав море нагород. Дивіться разом з дітьми та батьками – 1,5 години сміху, сліз та переосмислення багатьох речей.
⠀
На цвинтарях 1-2 листопада можна побачити музикантів-мар’яччо, що співають і грають на могилах – родичі оплатили приємність мерцям. А ще – продавців вигідного відходу на той світ. Прямо поміж могил ходять промоутери, що пропонують 3 метри земельки за ціною 2-х, поховальний одяг та поминальний бенкет за акційною ціною. От знають люди, де водиться їхня ЦА і як пропонувати, щоб брали саме зараз і саме у них 🙂
Їжу з вівтарів по закінчення свята з’їдають. Про те, що нею пригостилися померлі, є доказ – вона втратила смак.
Кольорові черепи, нарядні скелети у вечірніх сукнях та капелюшках, макіяж під мерців, народні гуляння, парад автівок та мотоциклів навіть всупереч карантинним обмеженням (ми були у 2020 році) – цікава і якась дуже здорова філософія мексиканців, що дружать зі смертю, запрошують в гості та влаштовують для неї веселий бенкет.
Бажаємо кожній читачці нашого медіа побачити усе описане на власні очі, а поки можна прочитати цікавій й корисні історії про подорожі, бізнес та стосунки у книзі Людмили Калабухи «Зробіть НАВПАКИ». Книга, до речі стала двічі Кращою книгою України 2023, нещодавно знову перемогла в новому літературному конкурсі і стала Кращою Книгою України 2024. Придбати книгу можна за посиланням.