Франко-українська торгово-промислова палата (CCIFU) вже вшосте проводить конкурс «Створено жінками», спрямований на підтримку та заохочення українських підприємниць. Цьогоріч конкурс має особливе значення, бо є символом стійкості та незламності українського духу в умовах повномасштабної війни, постійних блекаутів та невизначеності.

Кількість учасниць цьогорічного конкурсу стала рекордною – аж 425 заявок! 10 фіналісток, відібраних журі за критеріями оригінальності ідеї, мети проєкту, його презентації, стратегічного бачення, бізнес-плану та інноваційності, отримають не лише грошові кошти на розвиток бізнесу, а й підтримку компаній-партнерів CCIFU, зокрема: Air France, Ambassade de France en Ukraine, Cemark, Crédit Agricole, Elle, Forvis Mazars, LʼOccitane, Michelin, Servier, Ukrsibbank, Yves Rocher.

А переможниця конкурсу стане частиною французької ділової спільноти, отримавши доступ до її ресурсів та наставництва

«Попри всі труднощі та виклики воєнного часу, українські підприємиці продовжують демонструвати неймовірну стійкість і цілеспрямованість, – говорить Мод Жозеф, директорка CCIFU. – Вони не тільки зберігають свої бізнеси, а й створюють нові робочі місця, платять податки, роблять свій внесок в економіку країни. Конкурс «Створено жінками» – це наша можливість підтримати їх, надати їм необхідні ресурси та можливості для подальшого розвитку. Ми вражені кількістю заявок, а також широким спектром інтересів підприємиць – від ресайклінгу та дизайну до металовиробництва та біотехнологій».


Фіналістки конкурсу:


Олеся Самойленко, «Родина Кольпінга»
– соціальне підприємство з виробництва сухофруктів людьми з інвалідністю. Проєкт надає можливість професійної орієнтації та зайнятості для 10 людей з ментальною інвалідністю.

Іванна Білоус, Nasivanky – сучасне крафтове виробництво унікального нішевого продукту – авторських крафтових продуктів харчування з насіння овочів та квітів відкритого запилення й переробки сировини, що залишається після його вибірки. Основна ідея – донести до людей, що забезпеченість власним сортовим насінням є основою сталості будь-якого господарства, родини і продовольчого суверенітету країни.

Наталя Ольшанська, ТОВ «Фамберрі» – проєкт розвиває та впроваджує сучасні агротехнології та інновації переробки органічного кизилу.

Ольга Мелих, КВОТА – металообробка та виготовлення технологічної оснастки в сфері машинобудування та виробництва прес-форм для різних галузей промисловості.

Ольга Лекова, Recast plastic, ARTSTUDIOLEO – нестандартні архітектурні рішення та екологічно чисті меблі з переробленого пластику для укриттів, з метою зменшення кількості пластикових відходів з максимальною користю для суспільства.

Тетяна Ковпак, Центр хребта Постава – створення напрямку діагностичного відділення в центрі реабілітації, де зберуться найкращі фахівці різних спеціалізацій, з метою надання комплексної допомоги пацієнтам, які страждають на захворювання хребта й суглобів, а також воїнам, які відновлюються після травм і операцій.  

Анна Павлусь, WHEELNY – адаптивний одяг для людей з інвалідністю, які пересуваються на колісних кріслах. Мета проєкту – започаткувати нову нішу одягу саме для цієї цільової групи.

Дарина Антоненко, RE:ban – проєкт вирішує екологічну проблему утилізації використаних рекламних ПВХ-банерів, відшиваючи з них нові унікальні та стильні вироби – шопери, рюкзаки, бананки, органайзери тощо. 

Данута Кріль, GUCULIYA – виробництво чорнодимленої кераміки. Мета проєкту – створити мережу із крафтових виробників під одним брендом Гуцулія. А також переосмислення традиційних ремесел, в перспективі – ревіталізація, тобто перезапуск старої керамічної фабрики в околицях Львова під чорнодимлену кераміку.
Марина Коршевнюк, Apixmed – інноваційна біомедична компанія, що має на меті впровадження інноваційних технологій у клінічну практику, аби рятувати життя людей за допомогою наукових рішень.

Церемонія нагородження переможниці конкурсу «Створено жінками-2024» відбудеться 9 липня 2024 року.