Екодогляд за руками: чим мити і дезинфікувати
Знайшли засоби без агресивних ПАР, без хлору і з чудодійним алантоїном.
Знайшли засоби без агресивних ПАР, без хлору і з чудодійним алантоїном.
Останні п’ять місяців наші руки в центрі особливої уваги. Ми – дівчата відповідальні: ретельно їх миємо і обробляємо антисептиками десятки разів на день, адже захист від вірусів передусім. Але дуже хочеться, щоб у цій гонитві за стерильністю ми не втратили красу та гладкість наших ручок. Відмовитися від миття та дезинфекції неможливо, небезпечно і, судячи з усього, вони будуть нашою буденною нормою ще тривалий час. Як же тоді зменшити їхній вплив на шкіру?
Дерматологи та косметологи давно радять обирати якісні засоби з натуральними складниками. А зараз, коли шкіра піддається посиленим «обробкам», фахівці наполегливо радять:
В стандартні дезинфектори чого тільки не додають, окрім спирту і гліцерину: сполуки хлору, згаданий вже триклозан, фосфати і фосфонати, парабени, ізотіазолінони – ледь не пів таблиці Менделеєва, якою ми щедро обприскуємо шкіру, а потім скаржимося, що вона розтріскується, як земля у пустелі Сахара. Тож слід з розумом та без фанатизму ставитися до таких засобів, залишаючи їх для громадських місць, гаджетів, ключів, дверних ручок тощо. Якщо є можливість помити руки – не лінуйтеся, скористайтеся нею.
Дуже часто мило для рук містить агресивні ПАР і триклозан, які при надмірному митті висушують шкіру настільки, що на ній можуть з’явитися тріщинки та виразки. А будь-які пошкодження шкіри, ви маєте розуміти, це «відчинені двері» для мікробів та вірусів, зокрема коронавірусу. Заподіяти цьому можна, обираючи засоби з максимально щадним складом. Так, мило на рослинній основі з чудодійними компонентами, наприклад, алантоїном чи пантенолом, м’яко, але ефективно очищають, загоюють та заспокоюють шкіру.
В період постійного миття і дезинфекції потрібні засоби, що забезпечать комплексний догляд за пошкодженою шкірою: будуть зволожувати, живити та відновлювати. Вони не повинні містити мінеральних олій, вазеліну, ланоліну, силіконів, додаткового спирту, ароматизаторів, штучних барвників та сумнівних консервантів.
Зрозуміло, скажете ви, але де ж взяти мило без агресивних ПАР, м’який антисептик без хлору і чудодійний крем? Такі засоби можна знайти у виробників, що спеціалізуються на екологічних засобах. В Україні це DeLaMark. Компанія вже 12 років виготовляє безпечні побутові та косметичні засоби. Це перший український виробник побутової хімії, який отримав міжнародний екосертифікат «Жива планета»», що визнається у 65 країнах світу. Компанія також сповідує філософію Zero Waste. Всі засоби бренду DeLaMark створюються за сучасними рецептурами з безпечних складових найвищої якості, зокрема, мило, антисептики й крем для рук.
DeLaMark розробив м’яку мийну композицію, яка одночасно очищує і захищає шкіру. І все це завдяки особливій формулі на основі ПАР, що одержані з кокосової олії, гліцерину, який зволожує шкіру, і вже згаданому алантоїну, що загоює шкіру рук. Доповнюють їх натуральні екстракти алое, зеленого чаю та квітів календули, які створюють легкий антибактеріальний ефект.
В милі DeLaMark нема ні триклозану, ні парабенів, ні джерел формальдегіду та інших консервантів з сумнівною репутацією, ні барвників чи мікропластику.
Використовувати таке мило можна хоч сто разів на день – і не лише для рук, а й для всього тіла. Тим паче, що DeLaMark пропонує кілька видів: «Свіжі нотки», «Ягідна насолода», «Зелене яблуко», «Дари природи», «Цитрусовий настрій» і в різних дозуваннях. Є об’єми на 500 мл, є літрові пляшки, а є максі-упаковка на 4 літри – на велику сім’ю чи в невеличкий офіс вистачить.
Зізнаємося, дізналися про цю інноваційну косметичну розробку нещодавно, а знайшли в Україні саме в DeLaMark. То що таке ламелярний крем? Його шарувата структура подібна до структури людської шкіри, тому він діє саме там, де необхідно: де потрібно загоює, де потрібно – зволожує чи пом’якшує і комплексно оздоровлює. Це ефективний SOS-засіб, який рятує шкіру в морози, від зневоднення після засмаги, від подразнень побутовими мийними засобами і, що вкрай важливо зараз, від дії антисептиків. До того ж, зміцнює нігті та надає їм блиску.
Цілющість ламелярного крему забезпечують натуральні складники:
У DeLaMark їх аж два види: у вигляді рідини та гелю. Обидва засоби створені на рослинних екстрактах етанол-гліцеринової основи (спирту більше 60%) та етонію і не містять сполук хлору, в тому числі триклозану, фосфатів та фосфонатів, ЕДТА (Трилону Б), парабенів, ізотіазолінонів, джерел формальдегіду, барвників та мікропластику.
Гелем і рідиною DeLaMark можна продезинфікувати руки, якщо поруч нема води і мила або можна обробити після миття – ефект буде однаковим: чиста шкіра, без сухості, стягнення чи відчуття липкості. Ці засоби можна використовувати навіть дітям.
Бренд випускає їх у пляшках на 1 літр, а гель ще у зручному кишеньковому форматі – в маленькому флаконі на 60 мл. Закінчиться – можна знову наповнити з великої пляшки і бути впевненою, що користуєшся якісним антисептиком. Будемо відверті: в ті засоби, що зараз стоять в кожному магазині, салоні, офісі, наливають усіляке незрозуміле – часто сумнівного складу, судячи із запаху та консистенції. Тому краще завжди мати під рукою свій.
До речі, ємності можна віддати назад у “ДеЛаМарк” для переробки, і це не єдина екоініціатива бренду.
Читайте також: Цілунки сонця: як відновити шкіру після засмаги
DeLaMark створює безпечні засоби для дому та догляду, а також втілює круті екологічні програми – наприклад, «Поверни порожню тару». Компанія приймає з усіх куточків України використані ємності від власних засобів і віддає тару на переробку, тим самим надаючи їй друге життя.
Для ще однієї своєї програми «Здолаймо відходи разом» бренд відмовився від пластикових клубних карт, замінивши їх на віртуальні, використовує багаторазові сумки, пошиті зі старих рекламних банерів, встановив сортувальні баки в офісі та у виробничих цехах.
Зараз “ДеЛаМарк” працює над створенням ідеального екопаковання і бажає, щоб продукція була комфортна і в користуванні, зокрема, для людей з вадами зору. На картонному пакованні засобів DeLaMark нанесено шрифт Брайля, який допомагає ідентифікувати товар. До кінця року шрифт з’явиться також на пластикових ємностях.
DeLaMark виготовляє свою продукцію за суворими екостандартами, що підтверджено міжнародним екосертифікатом (згідно ISO 14024). Навіть складає оптимальні логістичні маршрути для зменшення транспортного сліду. Зрозуміло, що бренду, який так турбується про безпеку довкілля, можна спокійно довірити й захист своїх рук. Тим паче, придбати мило, антисептик для рук і ламелярний крем можна просто в інтернет-магазині DeLaMark або в екокрамничках по всій Україні.
Фото надані компанією DeLaMark.