Броші-бджілки з колекції Jewelry Concept

Наші улюблені сережки, ланцюжки, персні – це не лише прикраси, це здавна ще й вигідний інвестиційний інструмент. Коштовності були, є і будуть з нами завжди попри потрясіння та зміни на ринку, на відміну від таких активів як нерухомість, хутра чи автомобіль.

Для порівняння: ціна золота за 20 років зросла майже у 7 разів. У 2000 році вартість 1 г чистого золота склала $9, у 2020 році – $61,5. Ще один факт: коштовне каміння за 10 років зросло в ціні на 110%, за даними консалтингової компанії Knight Frank і за інсайдерською інформацією авторитетної ювелірної експерки Тетяни Масюк, засновниці бренду Jewelry Concept, нашого партнера у циклі статей про ювелірний гардероб.

Вловлюєте, до чого ми ведемо, дівчата? Ювелірний гардероб – це надійне і вигідне капіталовкладення. Обираючи прикрасу, варто зважати не тільки на її красу, а й на інвестиційну привабливість. Особливо в наш хиткий час, коли кожну зароблену гривню хочеться не профітькати, скажімо, на одяг, а примножити – і з розумом, і з задоволенням. Тим паче, одяг не перешиєш кілька разів, а золото можна переплавляти скільки завгодно.

Як визначити, що прикраса – вдала інвестиція, які прикраси й каміння ростуть у ціні, знають фахівці. І Тетяна Масюк – одна з них.

У Jewelry Concept не лише дають цікаві підказки, а склали для нас «інвестиційні» списки прикрас

Тетяна МАСЮК,
фахівчиня з формування ювелірного гардероба, авторка лекцій та майстер-класів із ювелірної стилістики

Має дві вищі освіти, закінчила курси державного Гемцентру з експертної оцінки та діагностики дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів, каменів органогенного походження.

Партнерка і донедавна комерційна директорка мережі ювелірних салонів «Абрикос».

Понад 6 років очолює власний проєкт Jewelry Concept.

ЖІНОЧИЙ ГАРАНТІЙНИЙ ФОНД

Прикраси завжди слугували для жінок певним гарантійним фондом у непередбачуваних ситуаціях. Саме жінки найчастіше формували сімейні колекції коштовностей, які потім допомагали їм та їхнім нащадкам у важких ситуаціях. Серед найвідоміших колекціонерок:

  • Елізабет Тейлор: її колекцію продали на аукціоні Sotheby’s у 2011 році на суму 95,5 мільйонів доларів;
  • принцеса Саліма Ага-Хан: вона виставила всі свої прикраси на аукціон Christies і на виручені гроші організувала благодійний фонд;
  • герцогиня Віндзорська: виставлені після її смерті прикраси на аукціоні Christies продали за 49,7 мільйонів доларів. Ці гроші пожертвувалиі інституту Пастера у Парижі.
  • бразильська філантропиня, вдова банкіра Лілі Сафра: вона володіла прикрасами на 38,2 мільйони доларів, після продажу цю суму поділили між 32 благодійними фондами.

Коштовності були, є і будуть з нами завжди попри потрясіння та зміни на ринку. І це капіталовкладення чи не єдине, яке можна використовувати без шкоди для нього.

Принцеса Саліма Ага-Хан та одне із кольє, яке їй належало

Відчуття, що ви носите прикрасу ледь не вартістю нерухомості (але знаєте про це тільки ви), додає задоволення і гріє душу

5 ПРИКРАС, В ЯКІ ВАРТО ВКЛАДАТИ ГРОШІ

Ювелірні прикраси та дорогоцінне каміння, зазначає Тетяна Масюк, – це два різні ринки інвестування. Тому спершу розглянемо інвестиції в прикраси – ті, що завжди будуть у ціні.

1. Прикраси з дорогоцінних металів або з виняткового рідкісного дорогоцінного сплаву. Наприклад, титан, який лише віднедавна застосовується в прикрасах. А піонером став відомий французький ювелір Жоель Артур Розенталь. Титан, рідкісні породи дерева, алюміній, кераміка, порцеляна, бронза, залізо – це не весь список незвичайних матеріалів, які використовуються сьогодні в ювелірному виробництві.

2. Прикраси з вставкою унікального каміння або кристалу незвичайного огранювання. Це може бути велика каратність, хороша чистота або максимально збережена природна краса.

3. Прикраси – арт-витвір, робота відомого майстра. Йдеться не лише про знамениті ювелірні бренди, а передусім про дизайнерів. Мало хто знає такі імена як Уоллес Чанг, Мішель Онг, Сінді Чао, Бхагат Вірен, Луз Каміно та багато інших, а за їх шедеврами полюють колекціонери всього світу. В Україні також багато талановитих ювелірів, роботи яких здобули міжнародне визнання.

4. Прикраси з історією. Наприклад, вона належала дуже відомій людині.

5. Прикраси, створені обмеженим тиражем.

Перстень з кольорової кераміки та ювелірної сталі з колекції Jewelry Concept

Прикраса-інвестиція повинна мати особливу художню цінність чи унікальність. Краще надавати перевагу нестандартним і незвичайним зразкам

ТОП-5 КАМЕНІВ ДЛЯ ІНВЕСТУВАННЯ

Щодо ринку дорогоцінного каміння, то фахівці жартують: навіть якщо заробити на ньому не вдасться, грошей все одно не втратите. Його світові запаси обмежені, а значить попит і ціна на природні екземпляри лише зростатиме. І ця динаміка у кожного каменя своя. Вона не залежить від виходу нових моделей, як у випадку з авто чи гаджетами. Ріст цін на каміння залежить тільки від розробки родовищ та запасів.

Аналітики ювелірного ринку вважають, що майбутнє – саме за кольоровими дорогоцінними каменями. За останні 5-10 років прикраси з ними значно зросли в ціні, і ця ціна зростає втричі швидше, ніж у виробів з діамантами. Очевидно, що тенденція ця збережеться. Достатньо порівняти ріст цін на кольорове каміння від 1 до 10 карат:

  • сапфір яскраво-синій волошковий – в 45 разів;
  • турмалін зелений (верделіт) – у 67 разів;
  • турмалін червоний (рубеліт) – 30 разів;
  • опал благородний – 14 разів;
  • цаворит (зелений гранат) – 20 разів.

Лідером на ринку кольорового дорогоцінного каміння, як і раніше, залишається…  рубін! Хоча інвестиція у діаманти досі вважається найкращою: цей камінь затребуваний у всі часи, і ймовірність його знецінення вкрай невисока. 

Інвестиція в каміння, окрім надійності як пасивного доходу, має ще ряд переваг. Це анонімність володіння, простота транспортування, висока концентрація вартості та відсутність особливих умов зберігання.

Перстень з медовим цитрином з колекції Jewelry Concept

Найкраще придбати хороший камінь із сертифікатом, оправити його, носити і чекати, коли ціна на нього зросте

Читайте також: Ювелірний гардероб: що це таке і які прикраси дійсно потрібні жінці

ОПТИМАЛЬНИЙ ВАРІАНТ – І ПРИКРАСА, І ІНВЕСТИЦІЯ

Тетяна Масюк завжди радить своїм клієнтам поєднувати: обирати прикраси і для вигідного вкладення грошей, і для приємних емоцій. Адже половину придбаних прикрас ми майже не носимо і тримаємо в шкатулці, а прикраси потрібно носити, наголошує пані Тетяна.

Розумніше інвестувати в якісні класичні елегантні та витончені ювелірні вироби. На них не впливають швидкоплинні тренди, і вони прослужать десятки років.  До таких інвестиційних прикрас, за словами Тетяни Масюк, належать:

  • вироби з кольоровим коштовним камінням;
  • прикраси з діамантами та окремо діамант. Особливо цей варіант влаштовує чоловіків – діаманти для них зрозумілі 🙂
  • рідкісні камені, які самі по собі є еталоном неперевершеної якості. Наприклад, бірманський рубін, кашмірський сапфір або колумбійський смарагд;
  • прикраси з перлами;
  • мотиви, які будуть модними завжди: серця, зірки, квіти, ключі, ланцюжки;
  • прикраси унікального дизайну – авторські роботи, вставки з артефактами тощо.  
Підвіска з вставкою з білої кераміки з колекції Jewelry Concept

Цим і вигідні ювелірні інвестиції: в очікуванні кращих часів на ціну можна спокійно насолоджуватися красою улюбленої прикраси і спокійно її носити

Читайте також: Ювелірний гардероб: 3 правила, як скласти базу на щодень і вечір

ЯК БЕЗПЕЧНО ЗБЕРІГАТИ КОШТОВНОСТІ

Однозначної поради, на жаль, нема. З одного боку, зазначає пані Тетяна, коштовні прикраси потрібно носити, а не зачинити в скриньці. З іншого боку, якщо це дуже унікальна прикраса, яку ви плануєте згодом вигідно продати, то лише ви самі вирішуєте, де її зберігати – у сейфі вдома чи банку.

Але, поділилися Тетяна Масюк своїм спостереженням, тільки досвідчений поціновувач або фахівець може визначити цінність ювелірного виробу. Цим і вигідні ювелірні інвестиції: в очікуванні кращих часів на ціну можна спокійно насолоджуватися прикрасою і спокійно її носити. «Як сказала ювелірна мистецтвознавиця, авторка книг з ювелірного мистецтва Вів’єн Бекер, «…нова розкіш – ненав’язливий, некрикливий достаток, який може оцінити лише справжній шанувальник ювелірного мистецтва». Тому, дорогі пані, поповнюйте свою ювелірну шкатулку прикрасами, які не тільки тішитимуть ваше око, а й грітимуть душу правильним вибором», – додала Тетяна Масюк.

Ще більше цікавої інформації про коштовності та про ювелірний стиль Тетяна Масюк розповідає на youtube-каналі Jewelry Concept за посиланням https://youtube.com/channel/UCOjzNufqb0mVROPvpuq6EIQ!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: